Aerolinky Etihad poprvé za dobu své existence vykázaly loni zisk

10.02.2012

    Abú Zabí 9. února (ČTK) - Aerolinky Etihad Airways vykázaly loni poprvé od zahájení provozu před osmi lety zisk. Čistý zisk společnosti loni činil 14 milionů USD (264 milionů Kč). Aerolinky finančně podporuje vláda emirátu Abú Zabí.

    Výsledky jsou lepší, než firma čekala. Cílem aerolinek bylo vymanit se v loňském roce ze ztrát a vykázat nulový zisk. Údaje za předloňský rok firma nezveřejnila.

 


    Příjmy se loni zvýšilo 36 procent na 4,1 miliardy USD. Zisk před zdaněním a odečtením úroků činil 137 milionů dolarů.

    Vláda Abú Zabí založila Etihad v roce 2003 a zůstává jejich jediným majitelem. Společnost rapidně roste. Ve své flotile má 65 letadel a objednaných má dalších více než 100 letadel. V prosinci zvýšila svůj podíl v německých aerolinkách Air Berlin na 30 procent a stala se jejich největším samostatným akcionářem, napsala agentura AP.

    Etihad mají v současnosti přes 30 aliančních partnerů. Mezi nimi jsou od loňského roku i České aerolinie, které spolu s Etihad nabízejí společné dálkové lety přes Abú Zabí.


Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka