Dvaapadesátka létá v Mengenu

09.02.2012

    Včera, 7.února usedl na letišti v německém Mengenu do kabiny nového velmi elegantního  jednomotorového hornoplošníku zkušební pilot Joerg Hannemann. Důvodem vůbec prvního spuštění jeho motoru byl úvodní let, kterým Joerg zahájil zkušební letový program nového UL stroje na německém nebi. Letoun, vyráběný firmou COMCO Ikarus, který byl poprvé zájemcům veřejně představen na loňské velké německé letecké výstavě AERO, prokázal již při prvním letu velmi dobré letové vlastnosti.

   Joerg Hannemann byl velmi spokojen i s tím, že nový stroj s označením  C52 létá cestovní rychlostí 195 kilometrů za hodinu, přičemž jeho motor běží jen na 75 procent svého maximálního výkonu. Spokojen byl také s maximální dosaženou rychlostí 208 kilometrů za hodinu. Elegantní vzpěrový hornoplošník, který bude vyráběn ve třech různých verzích, si budou zájemci moci pořídit za 72000 Euro.

Pramen
http://www.aerokurier.de/de/luftsport/ultraleicht/tests-in-mengen-di...

Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka