V Liberci začalo Balonové Ještědění, balonů se vzneslo osm

09.02.2012

    Liberec 8. února (ČTK) - Teprve na druhý pokus mohlo v Liberci začít zimní setkání příznivců letů v horkovzdušných balonech nazvané Balonové Ještědění. Z libereckého letiště jich dopoledne k obloze vzlétlo osm a všechny posádky se v pořádku dostaly zpět na zem. Podle původních představ organizátorů měly balony letět už v úterý, vítr a sněhové přeháňky tomu však zabránily. Akce v Liberci potrvá do soboty.    Balony odstartovaly kolem 10:30 a přistávaly na opačné straně Ještědského hřbetu. "Část letu se odehrála v liberecké kotlině a pak, se změnou výšky a vystoupáním nad hřeben, se balony dostaly severním větrem za kopec," řekl ředitel Balonového Ještědění Luboš Baloun. Vítr je zanesl směrem na Křižany, Osečnou a dál směrem na Český Dub nebo Hodkovice nad Mohelkou.

    Balony by teoreticky mohly startovat i ve čtvrtek, předpověď ale nevypadá příznivě. "Mají být srážky a s ohledem na to, že se sem má přesunout fronta, tak bude let nejspíš zrušen," naznačil pořadatel. Na pátek a na sobotu ale vypadá prognóza příznivěji. Organizátoři se původně chystali předvést i takzvané balonové rozptýlení, tedy hromadný start z různých míst Liberce. Jestli v programu zůstane, se rozhodne ve čtvrtek.

    V sobotu na letišti Ještědění uzavře velká Snow beach party, kde budou mít návštěvníci možnost svézt se na upoutaném balonu nebo tipovat, kolik nafukovacích balonků zvedne člověka. Uvidí i seskok s paraglidem z letícího balonu, ukázku motorového paraglidingu nebo beach volejbalový turnaj o sud piva. Na své si přijdou i děti, pro které budou přichystané soutěže.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka