Na letiště v Pardubicích opět zamíří evropské peníze

01.02.2012

Po více než dvou měsících bude obnoveno spolufinancování modernizace pardubického letiště z operačního programu. Zastavilo se kvůli podezření na pochybné losování dodavatele. Nyní expert posoudil veřejnou zakázku na dodavatele stavby a výsledkem je, že cena je v místě a čase obvyklá. Spolufinancování tedy může pokračovat. ČTK o tom dnes informovala Eva Jouklová, mluvčí Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod.

 

 

Na letišti se vylepšuje technické zázemí a rozšiřují se ranveje.


    "Výběrové řízení na dodavatele stavby totiž vykazovalo některé shodné znaky s 36 případy, které kvůli pochybnému losování začala prověřovat Policie ČR. Úřad Regionální rady tedy požádal nezávislého experta, aby posoudil, zda není zakázka předražená. Podle experta, který předal 31. ledna na Úřad Regionální rady svou odbornou zprávu, byla vysoutěžená cena v místě a čase obvyklá," uvedla Jouklová.


    Až společnost EBA, která provozuje a opravuje civilní část letiště, předloží zbývající doklady, dostane z Regionálního operačního programu Severovýchod více než 69 milionů korun, o které žádá.


    Modernizace letiště nyní může pokračovat. Na letišti vznikají například nové nádrže na palivo, osvětlení ranvejí a rozšiřuje se rozjezdová i přistávací dráha. Práce jsou součástí celkové rekonstrukce letiště, která by měla stát 200 milionů korun.


    Pardubickým letištěm každoročně projde několik desítek tisíc cestujících. Už několik let se hovoří o jeho rozšíření a vzniku nového terminálu, který by zvýšil kapacitu letiště až o 250.000 cestujících. Ten je ale zatím v nedohlednu.


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Ach ti "novináři"!!!

Odpovědět

Datum : 02.02.2012 09:03, Vložil : Google

Páni novináři, kdy ž už o něčem píšete, zkuste si to nechat přečíst od někoho, kdo alespoň částečně ví, o co se jedná: 1/ranvej a "rozjezdová " (=správně vzletová) a přistávací dráha jedno jest; rozšiřovaly se dráhy pojížděcí, nikoli ranvej 2/osvětlení dráhy je již více než rok v provozu a tato stavba se ho vůbec netýká 3/pokud někdo vedení letiště veřejně (v tisku) napadl, že se při výběrovém řízení podvádělo a to se neprokázalo, neměla by následovat veřejná omluva? (že, pane Tichý ???)

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka