Věřitelé stáhli návrh na insolvenční řízení s Job Air

23.01.2012

Ostrava 22. ledna (ČTK) - Věřitelé stáhli zpět svůj návrh na insolvenční řízení vůči letecké společnosti Job Air - Central Connect Airlines, která sídlí na mošnovském Letišti Leoše Janáčka. Vyplývá to z informací zveřejněných v insolvenčním rejstříku. Insolvenční návrh spojený s návrhem na prohlášení konkurzu podali počátkem týdne ke Krajskému soudu v Ostravě zaměstnanci, kterým společnost dlužila mzdy.


   
Z informací na stránkách vyplývá, že společnost uhradila své závazky vůči navrhovatelům v plné výši, a ti tak vzali zpět své návrhy na insolvenční řízení. Do problémů se přitom společnost nedostala poprvé.
   
Už loni v říjnu s ní Krajský soud v Ostravě zahájil insolvenční řízení. Návrh na něj tehdy podala britská firma Avia Special Limited, které Job Air údajně dlužila za nákup dvou leteckých motorů a jedné vrtule. Zhruba po týdnu však soud insolvenční řízení rovněž zastavil, protože dlužník uhradil část svého závazku a navrhl splátkový kalendář.
   
Společnost Job Air CCA, za kterou stojí podnikatel Daneš Zátorský, provozuje pravidelnou leteckou přepravu osob mezi Ostravou a Vídní. V létě 2009 začala provozovat sezónní linku do Splitu a od června do října 2010 z Brna do Zadaru. Od září 2009 do března 2010 létala třikrát týdně na lince Ostrava - Mnichov. Ve spolupráci s ČSA zajišťuje lety mezi Prahou a letišti Brno a Ostrava. Od října 2010 zahájila pravidelné lety sdílené s ČSA do německého Lipska a od loňského ledna do polské Poznaně. Podle svých internetových stránek společnost provozuje osm letadel typu SAAB 340, a to jak v pasažérské, tak v cargo verzi.
   
V současné době nadále trvá insolvenční řízení s leteckou společností Czech Connect Airlines, která od tohoto týdne pozastavila letecký provoz do konce zimního letového řádu 24. března. "Majitelé Czech Connect Airlines a.s. spolu s managementem nyní intenzívně hledají cesty k záchraně společnosti a k minimalizaci dopadů na zákazníky, zaměstnance a obchodní partnery," uvedla firma ve vlastním insolvenčním návrhu. Vedle nepravidelné přepravy provozovala rovněž linky mezi českými a ruskými městy. 


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka