Poslední let Czech Connect Airlines odletěl dnes z Brna

23.01.2012

Brno/Ostrava 20. ledna (ČTK) - Dnes před 17:00 odletěl s více než pětihodinovým zpožděním zatím poslední let společnosti Czech Connect Airlines z Brna do Moskvy. Firma bankrotuje, ve čtvrtek na sebe podala návrh na zahájení insolvenčního řízení u soudu v Ostravě. Z Brna létala pravidelně do Moskvy a Petrohradu, řekl dnes ČTK ředitel letiště v Brně Tomáš Plaček.


   
"Obdržel jsem informaci o tom, že je firma v insolvenci. Dnešní let by měl být minimálně do konce března poslední," uvedl. Právě 24. března končí zimní letový plán. Podle informací na internetových stránkách brněnského letiště měla Czech Connect Airlines naplánované lety i v následujících dnech. Společnost musí řešit také zpáteční dopravu desítek Rusů, které přivezla do Česka a kvůli zastavení provozu jim nevypraví zpáteční let.
   
"Majitelé Czech Connect Airlines spolu s managementem nyní intenzivně hledají cesty k záchraně společnosti a k minimalizaci dopadů na zákazníky, zaměstnance a obchodní partnery," stojí v prohlášení firmy.
   
Z Letiště Leoše Janáčka v Mošnově u Ostravy, kde firma sídlí, nyní žádné její linky nelétají. "V létě odtud létaly jejich charterové lety. Ještě nemáme všechny podklady od dopravců na léto, ale v letovém plánu na letní destinace by zase byli," řekla mluvčí letiště Michaela Kubešová.
   
Také společnost Letiště Karlovy Vary byla společností Czech Connect Airlines informována o přerušení obchodních aktivit a s tím souvisejícím pozastavením provozu linek z Karlových Varů do Jekatěrinburgu. Cestující, kteří mají letenky zakoupené na lety z Karlových Varů, musejí pro informace o dalším postupu kontaktovat prodejce, od nějž si letenku zakoupili. Tedy cestovní kancelář nebo leteckou společnost, uvedl obchodní manažer karlovarského letiště Radek Zábranský.
   
Czech Connect Airlines zahájil lety z Karlových Varů loni v březnu do Jekatěrinburgu, na podzim plánoval rozšíření svých aktivit o linku do Rostova na Donu. Linka byla však záhy pozastavena a měla být obnovena od letošního letního letového řádu.
   
Společnost Czech Connect Airlines za loňský rok v Karlových Varech přepravila 6400 cestujících, z toho 5885 z a do Jekatěrinburgu a 515 z a do Rostova na Donu. Podíl společnosti na provozních výkonech letiště byl v roce 2011 asi 6,5 procenta z celkového počtu odbavených cestujících.
   
Pokud by se společnosti nepodařilo vyřešit ekonomické problémy a neobnovila by činnost, nebude to nejspíš pro Letiště Karlovy Vary mít vážnější dopady na ekonomiku a roku 2012. Na lince do Jekatěrinburgu bude pokračovat provoz společnosti Ural Airlines, jež nejspíš část cestujících převezme, a na lince do Rostova na Donu byl přepraven zanedbatelný počet cestujících. Takže jejich výpadek bude mít z provozního hlediska pro letiště minimální dopad, dodal Zábranský.
   
Czech Connect Airlines létá na pravidelných linkách teprve rok a od dubna chtěla firma začít přepravovat cestující pravidelně jednou týdně z Brna do Samary v Rusku.
   
Loni firma přepravila na všech svých linkách asi 108.000 cestujících. Dvěma boeingy 737 létala z několika českých letišť do Moskvy, Petrohradu, Jekatěrinburgu a Rostova na Donu. Czech Connect Airlines do konce roku 2010 působila pod názvem Central Charter Airlines a zabývala se výhradně charterovou přepravou. Od loňského ledna společnost změnila jméno a začala provozovat i spojení na vícero linkách mezi českými a ruskými městy.


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka