Nový letový řád: Wizz Air se chystá na olympijský Londýn a slunné léto

20.01.2012

Wizz Air, největší nízkonákladový letecký přepravce ve střední a východní Evropě, upravuje letový řád podle preferencí zákazníků: přidává na léto novou destinaci a posiluje některé stávající. Zároveň  omezuje linky, o které mají zákazníci nižší zájem.Wizz Air reaguje na aktuální požadavky českých zákazníků a přináší opět populární letní destinaci dostupnou z Prahy - bulharské přímořské letovisko Burgas. Na základě neustále rostoucího zájmu českých turistů také došlo k posílení vybraných současných destinací. Wizz Air tak bude i vzhledem k blížícím se letním olympijským hrám častěji létat do Londýna. Navýší také počet letů do jihoitalského Bari.  Na všechny destinace je možné letenky kupovat již nyní.

Bulharský Burgas, proslulé přímořské letovisko, nabízí vše potřebné pro letní odpočinek u moře. Jedná se o druhé největší město v Bulharsku svoji rozlohou a čtvrté největší město svojí populací. Kromě písčitých pláží Burgas nabízí i příjemně levné nákupy oblečení a skvělé místní speciality. Z letiště je také možné namísto do Burgasu zamířit do menšího černomořského letoviska Pomorie, které je známé četnými vykopávkami z Byzantské říše. Na letiště v Burgasu je možné od 17. června odletět s Wizz Air z pražské Ruzyně každou neděli a středu.

Londýn letos bude populární obzvlášť díky největšímu sportovnímu svátku, XXX. letním olympijským hrám. Turisté cestují do této metropole třeba také za levnými nákupy, skvělými muziákly, celosvětově proslulými muzei či na letiště Heathrow, které je oblíbeným tranzitním místem pro dálkové lety do celého světa. Letiště v Lutonu je navíc známé svým rychlým odbavením zavazadel a velice dobrým spojením s centrem Londýna. Cesta na nádraží St. Pancras – King’s Cross od letištního terminálu zabere jen 36 minut, což je podstatně méně než třeba z letiště Heathrow nebo Stansted. Z Prahy na letiště Londýn Luton odlétá Wizz Air nově dvakrát denně, ráno a odpoledne. Z Brna je možné na letiště v Lutonu odletět každé pondělí, středu, pátek a neděli. Wizz Air je tak jednou z mála leteckých společností, které propojují moravskou metropoli se světem.

Wizz Air rozšířil počet spojů také jihoitalské přímořské letovisko Bari proslulé svým zachovalým Starým Městem s křivolakými uličkami, kam odlétá letadlo z Prahy vždy v úterý, čtvrtek a v sobotu. Bari je také ideálním přestupním místem pro turisty mířící do destinací ve středomoří a v Africe – a to nejen návaznými leteckými spoji, ale také trajekty..

Beze změn zůstávají lety do populární Barcelony, hlavního město katalánské provincie a pro svůj kolorit a nezaměnitelné kulturní památky také oblíbené turistické destinace, Wizz Air sem pravidelně létá každé úterý, čtvrtek a sobotu. Do hlavního města Španělska, Madridu, nyní Wizz Air létá dvakrát týdně, v úterý a v sobotu.

Původní sídlo známého nizozemského výrobce spotřební elektroniky a výchozí destinace pro řadu studentů prestižních nizozemských ekonomických škol Eindhoven je spojeno s Prahou díky Wizz Air  čtyřikrát týdně, s odletem z Prahy vždy v pondělí, ve středu, v pátek a v neděli, odlet z Brna je pak pro moravské studenty zajištěn dvakrát týdně, v pondělí a v pátek.

S Wizz Air se turisté mířící do Itálie dostanou nejen do jihoitalského Bari, ale také do Neapole, a to každé pondělí a pátek.

Do Říma, hlavního města Itálie a jednoho z turistiky nejoblíbenějších a historicky a kulturně nejbohatších míst v Evropě mohou lidé cestovat s Wizz Air z Prahy i z Brna.
Z Prahy letadlo odlétá nyní v pondělí, středu, pátek a v neděli, z Brna to je pak každou středu a neděli.

Snad nejromantičtější město světa – italské Benátky – je možné díky Wizz Air navštívit třikrát týdně. Pravidelná linka z letiště Praha Ruzyně na letiště Benátky Treviso odlétá vždy v pondělí, středu a pátek. Ještě než začne jaro, můžete se vydat do Benátek třeba na světově proslulý karneval.

Centrum světové módy, sídlo nejznámější světové opery La Scala a domov největší sbírky obrazů Leonarda da Vinciho Milán je možné beze změny navštívit čtyřikrát týdně. Vždy v pondělí, středu, pátek a neděli sem odlétá z Prahy letadlo Wizz Air.
 
Wizz Air zároveň ruší lety do norského Osla, zrušen je také Brusel.

Trasa
Létá ve dny
Změna v počtu letů za týden
Praha – Burgas st, ne létá od 17.6. – 16.9.2012
Praha – Londýn 2 x denně z 11 na 14
Praha – Bari út, čt, so ze 2 na 3
Praha – Benátky po, st, pá beze změny
Praha – Milán po, st, pá, ne beze změny
Praha – Neapol po, pá ze 3 na 2
Praha – Řím po, st, pá, ne z 5 na 4
Praha – Barcelona út, čt, so beze změny
Praha – Madrid út, so ze 3 na 2
Praha – Eindhoven po, st, pá, ne beze změny
Brno – Eindhoven po, pá beze změny
Brno – Londýn po, st, pá, ne beze změny
Brno – Řím st, ne beze změny
Praha – Oslo - zrušeno
Praha – Brusel - zrušeno

Wizz Air za posledních 12 měsíců přepravil přes 11 milionů cestujících. Letecká flotila společnosti čítá 34 letadel typu Airbus A320 operujích z 15 základen v Polsku, Maďarsku, Bulharsku, Rumunsku, Ukrajině, České republice, Srbsku a Litvě.

 

Zdroj: TIsková zpráva
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka