S easyJet létá nejvíc lidí mezi Prahou a Anglií

17.01.2012

easyJet, čtvrtý největší dopravce na pražském ruzyňském letišti, odbavil v minulém roce celkem 720 717 cestujících na trasách z Prahy a zpět.  Dosáhl tak výborného 13% meziročního nárůstu. Nejvíce se létalo mezi Prahou a Velkou Británií, Francií a Itálií.
 
„Velká Británie je dlouhodobě nejvyhledávanější zemí easyJet cestujících. V minulém roce letělo na trasách Praha – Londýn a Praha – Bristol celkem 384 442 cestujících. Na druhém místě se v počtu prodaných míst objevily linky mezi Prahou a francouzskou Paříží a Lyonem (131 719 letenek). Celkový meziroční nárůst prodaných letenek, který činí 13 %, nás velmi potěšil. Věříme, že v roce 2012 našich služeb využije ještě více cestujících,“ prohlásila Verena Keimer marketingová manažerka easyJet pro Českou republiku, Německo, Polsko, pobaltské a skandinávské země.Plán pro rok 2012
Tento rok plánuje easyJet zvýšit počet letů z Prahy do italského Milána a rozšířit propagaci pražské destinace i přes úřady cestovního ruchu či velké cestovní agentury. Zároveň se easyJet na Ruzyni zaměří více na business cestující.


Zdroj: Tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka