Hacker OxOmar opět na scéně: napadl v Izraeli burzu a aerolinie

17.01.2012

Jeruzalém 16. ledna (ČTK) - Veřejné webové stránky telavivské burzy a izraelské letecké společnosti El Al ochromil dnes kyberútok, který agentura AP označuje za další projev prohlubující se internetové války spuštěné počátkem ledna údajně hackerem ze Saúdské Arábie. Podle mluvčího izraelských aerolinií je letecký provoz nedotčen, také systém bankovních převodů funguje údajně bez problémů, i když je přetížený. Náměstek izraelského ministra zahraničí Dany Ajalon označil tyto útoky za "terorismus" a pohrozil nespecifikovaným úderem proti jejich původcům.


   
"Problémem je dostat se na web burzy," citovala agentura AFP mluvčího burzy Idita Jarona, který potvrdil hackerský útok na burzovní server.
   
Od rána je podle izraelského veřejného rozhlasu nedostupný také web izraelských aerolinií El Al, které společnost uzavřela z bezpečnostních důvodů. K tomuto kroku se podle agentury AP rozhodla po ranním varování internetového piráta používajícího šifru OxOmar, že během dne zaútočí na weby burzy v Tel Avivu a společnosti El Al.
   
Vládní zmocněnec pro boj s internetovou kriminalitou Jicchak ben Israel v rozhlase oznámil, že od ledna začal v zemi fungovat Úřad na ochranu dat.
   
"Nějaké dva týdny ale na vyřešení problémů nestačí, bude zapotřebí jednoho až dvou let, než budeme schopni odrazit útoky hackerů z celého světa," řekl bývalý šéf izraelského zbrojního vývojového programu ben Israel. Zdůraznil zároveň, že v první řadě, "už zhruba 15 let", jsou chráněny sítě armády a zpravodajských služeb.
   
V roce 2002 pak prý vláda rozšířila procedury ochrany na civilní weby označené za "životně důležité", například sítě elektráren, železnic nebo vodohospodářských podniků. Zranitelné zůstávají podle ben Israela weby civilních institucí. Nekonkretizoval ale kterých, aby "neupoutal pozornost hackerů".
   
List Haarec ovšem podle agentury AFP nedávno zjistil, že úřad na ochranu dat nemá k dispozici dostatečný personál ani rozpočet, aby mohl dobře plnit svůj úkol.
   
Hacker se šifrou OxOmar stál už za prvním letošním útokem, při němž zveřejnil na síti čísla desetitisíců kreditních karet vydaných v Izraeli a osobní informace o jejich majitelích. Velkou škodu ale údajně nezpůsobil, protože napadené karty byly včas zablokovány.


   
Za šifrou OxOmar se údajně skrývá devatenáctiletý rodilý Saúdský Arab, který se hlásí k hackerské skupině Group-XP. Chtěl prý potrestat židovský stát za jeho politiku vůči Palestincům. OxOmar je občanem Spojených arabských emirátů, vystudoval údajně v Mexiku a tam také pracuje.
   
Čin saúdskoarabského útočníka podle izraelského listu Jediot Achronot vyvolal okamžitou odvetu, když se izraelským hackerům podařilo získat seznamy o tisících položkách, na nichž jsou osobní data občanů Saúdské Arábie. Hackeři prý nyní jen čekají na vhodný okamžik ke zveřejnění. "Nemůžeme zůstat v klidu, když se kolem akce saúdskoarabského hackera rozpoutal takový poprask," uvedli v prohlášení zveřejněném před týdnem.
   
Podle izraelského listu uspořádali izraelští hackeři konferenci, na níž se dohodli na koordinované reakci v případě jakéhokoli dalšího kybernetického, ale i jiného napadení Izraele.


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

paduri grows Tyler Ennis Jersey lynda shores scotia

Odpovědět

Datum : 05.10.2018 01:44, Vložil : kawoapju

John: Hey there Dennis. I am just additional interested in your postseason ranks as opposed to preseason versions. Unclear My spouse and i believe wherever Prescott along with Mariota are generally graded generally there, nevertheless the two got off of several years consequently I am just certainly not shocked these are certainly not larger. Alternatives severeness in the incidents, inside my previous employment with the Tennessean our quest ended up being for you to drill down that will goods way up. Currently while using crew, I believe certainly not supplying just about any tips out below. I favor our employment excessive. Expect you already know. I'm able to show you this specific with [url=https://www.broncosfanspromall.com/steve-atwater-jersey-c-59_63.html]www.broncosfanspromall.com/steve-atwater-jersey-c-59_63.html[/url] regards to Evans, however -on Thurs night they ended up being undertaking a great deal of health develop your discipline, utilizing your rules along with kett

rob matusa Dallas Stars jersey 2018 whole rtusj tract

Odpovědět

Datum : 02.10.2018 17:36, Vložil : tawekekg

Talking about tough punters, considering the New orleans saints working with ones own preseason [url=https://www.ravensfanspromall.com/kamalei-correa-jersey-c-5_29.html]#51 Kamalei Correa Ravens Jersey[/url] finish tonite with the California Rams, at a contest, sweepstakes at which commonly rookies have fun not as much thorough positions for you to safeguard them all designed for ordinary months openers, that contest, sweepstakes might include a few belonging to the league's stalwarts around the spot on Morstead additionally, the Rams' Ashton Hekker. Dependable to imply, these kinds of might have fun a necessary task with the showdown designed for domain spot tonite with regard to respected crews. As i golden technologies ourselves at becoming a 24-hour-a-day person, as a result a very existence orbits available treatment and even training website marketing . in a position to do designed for three or more days at any specific provided with gameday, proclaimed Morstead, once sought af

This is my test post!

Odpovědět

Datum : 21.09.2018 10:31, Vložil : Mashoasp

6akb36bコ

Odpovědět

Datum : 14.03.2014 03:34, Vložil : LRacz848

72j9 Michael Kors watches 3i8 3e3 6k5 pH2014baby1eByEast i509b

4anb09cコ

Odpovědět

Datum : 14.03.2014 00:29, Vložil : LRqpn282

97s2 Michael kors jet set totes 7i5 1r1 4z0 pH2014baby1eByEast v563e

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka