Impuls pro mezinárodní obchod přichází s expanzí Emirates SkyCarga do Jižní Ameriky

17.01.2012

Zahájení linky Dubaj - Rio de Janeiro - Buenos Aires přinese větší obchodní příležitosti mezi Brazílií a Argentinou a městy po celém Středním východě, v Asii a Evropě

Emirates SkyCargo, nákladní divize společnosti Emirates, jedné z nejrychleji rostoucích mezinárodních leteckých společností, zvýšila svoji přítomnost v Jižní Americe s cílem uspokojit rostoucí poptávku po letecké přepravě mezi Spojenými arabskými emiráty a globální sítí společnosti.
Po zahájení denní osobní dopravy z Dubaje do Rio de Janeira a Buenos Aires dne 3. ledna je nyní Emirates SkyCargo schopné propojit také obchodní příležitosti tří destinací v Jižní Americe s dalšími více než 100 destinacemi.

Spojená linka mezi Dubají a Rio de Janeirem a Buenos Aires bude operována letounem Boeing 777-300ER.

Kromě kapacity prostoru, který je k dispozici ve 14 letadlech osobní dopravy týdně mezi Dubají a Rio de Janeirem - Buenos Aires, nabízí také nákladový prostor v rámci 14 letů, které jsou vypravovány každý týden mezi Dubají a největším městem Jižní Ameriky Sao Paulem.

Kapacita na těchto dvou linkách – obě jsou operovány letounem Boeing 777-300ER - je dále posílena nákladní linkou Emirates SkyCarga do Sao Paula třikrát týdně, což představuje dalších 620 tun kapacity v letounu Boeing 777Fs.

"Nový přímý let společnosti Emirates zvýší obchodní vazby nejen se SAE, ale také s hlavními partnery Jižní Ameriky na Dálném východě, mezi něž patří Čína, Hong Kong a Japonsko, a také s mnoha místy po celé Evropě," řekl Robert Siegel, ředitel obchodu Carga pro Evropu a Ameriku.

"Toto nové letecké propojení do dvou nejvíce ekonomicky pulzujících měst v Jižní Americe představí mnoho nových podnikatelských příležitostí a posílí závazky Emirates SkyCarga vůči trhu a vůči rušným obchodním cestám mezi SAE a Jižní Amerikou," dodal Siegel.

"Počítáme také se stimulací obchodu mezi Rio de Janeirem a Buenos Aires, zejména ve farmaceutickém průmyslu a u automobilových dílů - a jelikož je Emirates jediným provozovatelem široko-trupých letadel pro obě destinace, přinášíme také další možnosti pro nákladní trh."

Podle údajů Arabsko-Brazilské obchodní komory dosáhl brazilský vývoz do zemí Blízkého východu 13,8 miliardy USD v roce 2011, což představuje nárůst o 22% oproti roku 2010. Vývozy do Spojených arabských emirátů dosáhly hodnoty 2 miliard USD, což představuje nárůst o 19% oproti předchozímu roku. Brazilský dovoz z Blízkého východu také zaznamenal významný růst. Dosáhl výše 9,3 miliardy USD, což znamená navýšení o 44% oproti předchozímu roku.

Podle údajů Arabsko-Argentinské obchodní komory dosáhl vývoz z Argentiny do zemí Perského zálivu hodnoty 877 mil. USD v roce 2011 (leden až září), což představuje nárůst o 13% oproti stejnému období v roce 2010, zatímco dovoz z Perského zálivu dosáhl ve stejných měsících výše 74 mil. USD. Vývoz do Spojených arabských emirátů dosáhl výše 280 miliónů USD a dovoz ze Spojených arabských emirátů byl ve výši 28 milionů USD v období od ledna do září 2011.

Emirates SkyCargo usnadní mezinárodní obchod mezi Jižní Amerikou a svou globální sítí více než 100 destinací.
 
A jelikož je nová linka Emirates SkyCarga jedinou non-stop linkou z Rio de Janeira na Blízký východ - a nejrychlejší cestou do Asie – očekává se také navyšování obchodu z dalších jihoamerických zemí.

Emirates SkyCargo může propojit obchodní sítě Jižní Ameriky s 19 destinacemi Dálného východu a Oceánie a dalšími 20 v Africe. Zde je také velký potenciál, zejména v Angole, do níž bude směřovat značná část spotřebního zboží.

Očekává se, že mezi hlavní položky brazilského vývozu budou patřit chemikálie, farmaceutické výrobky, čerstvé ovoce a ryby, které budou dováženy do Spojených arabských emirátů, ale i po celé Evropě, např. do Francie, Itálie, Německa, Portugalska a Spojeného království, zatímco Hong Kong a Čína budou klíčovými obchodními partnery na Dálném východě.

V opačném směru by měly být hlavními komoditami dováženými do Rio de Janeira náhradní díly z ropy a zemního plynu a elektronika a její části, a to především z evropských zemí jako je Itálie, Francie, Německo, Španělsko a Spojené království, a také z Číny a Japonska na Dálném východě.

Síť společnosti Emirates se neustále rozšiřuje a bude dále posílena Harare a Lusakou, které se dne 1. února stanou 21. a 22. africkou destinací, čímž celkový počet dosáhne 120 destinací v 72 zemích.
 
Linka EK 247 bude odlétat z Dubaje denně v 7:10, na mezinárodním letišti Rios Antonio Carlos Jobim přistane v 15:37. Z Ria odletí v 17:23 a přistane na mezinárodním letišti Ministro Pistarini (Ezeiza) v Buenos Aires v 19:30. Zpáteční let EK 248 z Buenos Aires odletí v 21:30, přistane v Riu v 1:23 následující den. Letadlo odletí z Ria v 3:10 a přiletí do Dubaje v 22:50.


Zdroj: Tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka