Ruští turisté odmítli let z Barcelony do Moskvy v obavě z poruchy

11.01.2012

Barcelona (Španělsko)/Moskva 10. ledna (ČTK) - Skupina téměř 90 ruských turistů vyvolala na letišti v Barceloně skandál, když v pondělí odmítla nastoupit do letounu ruské společnosti Baškortostan k cestě do Moskvy. Příčinou byly obavy z poruchy motorů, která nastala během startu. Podle pilotů závada neměla vliv na bezpečnost cestujících, jejichž reakce byla "panická a agresivní".
   
Letoun byl znovu zkontrolován a s devítihodinovým zpožděním dnes dorazil do Moskvy. Stávkující pasažéři hledají náhradní spojení.
   
Podle vedení letecké společnosti byli cestující opilí a počínali si hrubě. Zatímco 88 pasažérů požadovalo přistavení náhradního stroje a kategoricky odmítalo cestu nastoupit, zbylých asi 130 lidí po prohlídce letadla zaujalo svá místa a odletělo do Moskvy. Přistání na letišti Domodědovo proběhlo hladce, o povaze poruchy se ruská média nezmiňují.
   
O cestující, kteří zůstali v Barceloně, se společnost Baškortostan odmítla postarat s tím, že odlet "odložili" ze své vůle. Pomoc jim musel poskytnout letištní personál ve Španělsku a ruské úřady.


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka