Emirates přidává druhou linku do skotského Glasgow

10.01.2012

Společnost Emirates dnes zdůraznila své závazky ve Skotsku tím, že představila plán na zavedení druhého přímého letu denně do Glasgow, který bude zahájen 1. června 2012.

Oznámení přichází v důsledku pokračující poptávky po lince Emirates mezi Dubají a Glasgow, která byla zahájena v roce 2004. Od té doby přepravila mezinárodní letecká společnost Spojených arabských emirátů již více než 1,7 milionu cestujících a desítky milionů kilogramů nákladu.


Letoun Boeing 777 společnosti Emirates na mezinárodním letišti v Glasgow.  

Další let, spojený s vyššími službami na palubě, zvýší kapacitu Emirates na lince do Glasgow o 47 procent a  přidá navíc 199 míst v jednom směru denně. Také poskytne dalších 13 tun denní přepravní kapacity.

Prostory první třídy budou k dispozici na obou denních linkách, což je poprvé, kdy je tato služba nabízena komerční leteckou společností létající do Skotska. 
 
"Toto oznámení dokládá náš závazek ke Skotsku a k naší širší síti linek ve Velké Británii v obtížných ekonomických dobách," řekl Salem Obaidalla, Senior více prezident obchodních operací Emirates pro Evropu a Ruskou federaci." „Naše linka do Glasgow byla skutečně úspěchem a jsme přesvědčeni, že existuje poptávka po dalších linkách z a do Dubaje a dále v rámci naší globální sítě více než 100 destinací.“

"Zavedení první třídy na obou denních letech také znamená větší výběr pro cestující, zatímco zvýšená kapacita nákladu přináší větší obchodní příležitosti pro exportéry ve Skotsku," dodal Obaidalla.

"Již od svého zahájení v roce 2004 se linka společnosti Emirates z Dubaje ukázala jako velmi úspěšná. K dnešnímu dni vydělala přes 931 milionů AED (164 milionů £) pro místní ekonomiku a přivedla do Glasgow více než 687 000 cestujících", řekl radní Gordon Matheson, předseda městské rady Glasgow a předseda Marketingového úřadu Glasgow City, který se připojil k oznámení této události v Glasgow.

"Provoz dvojnásobné denní linky je významným krokem vpřed, pokud jde o vytvoření větších obchodních vazeb a zlepšení přístupu mezi Glasgow a klíčovými asijskými ekonomickými centry, jako je Hong Kong a Singapur, stejně jako rozvíjejícími se trhy v Číně a Indii," dodal radní Matheson.

Správní orgány Glasgow odhadují, že pravidelná linka dvakrát denně bude znamenat místní ekonomický přínos 187 milionů AED (33 000 000 £) a téměř 140 000 příchozích cestujících jen v roce 2012. Během příštích pěti let bude mít linka pro město hodnotu více než 1,1 miliardy AED (200 milionů £) a přivede do Glasgow více než 846 000 příchozích cestujících až do roku 2016.

"Jako součást naší strategie na podporu hospodářského růstu navrhla skotská vláda zlepšení našich mezinárodních leteckých spojů. Oznámení o této nové rozšířené službě stmeluje naše rostoucí obchodní, vzdělávací a kulturní vztahy s Dubají a poskytuje další spojení do této hlavní brány, prostřednictvím které je možné posílit obchodní a turistické příležitosti s klíčovými globálními trhy, mezi něž patří jižní a jihovýchodní Asie, Afrika a Austrálie, "uvedl skotský první náměstek ministra Nicola Sturgeon.

Nákladní dopravci v celém Skotsku využívají vynikající letecké spojení Emirates. Mezi hlavní přepravované komodity patří skotské výrobky, jako jsou uzený losos a ústřice, stejně tak jako zařízení pro ropné vrty, součástky do vrtulníků a letadel a lékařské přístroje. Nová pravidelná večerní linka bude provozována letounem Airbus A340-300 v konfiguraci se třemi třídami, která bude mít 12 míst pro cestující první třídy, 42 míst v business třídě a 213 v ekonomické třídě. Linka EK 025 bude odlétat z Dubaje v 14:50, v Glasgow přistane ve 20:00.

Linka EK 026 bude odlétat z Glasgow každý den v 21:30, s příletem do Dubaje v 8:00 následující den. Stávající let EK 027/EK 028 bude nově operován letounem Boeing 777-300ER v konfiguraci se třemi třídami a má osm privátních kabin první třídy, 42 sedadel typu flat bed v business třídě a 310 sedadel v ekonomické třídě. Nabízí kapacitu nákladu o objemu 22 tun.


Zdroj: Tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka