Wizz Air v roce 2011 rostl o 15%, přepravil více než 11 milionů cestujících

06.01.2012

Wizz Air, největší nízkonákladový letecký přepravce ve střední a východní Evropě dnes oznámil, že v roce 2011 přepravil přes 11 milionů cestujících. To představuje  meziroční nárůst o 15 %. Průměrná obsazenost letadel dosáhla hodnoty 84 %, podobně jako v předchozích letech.Společnost otevřela v roce 2011 tři nové základny: v srbském Bělehradě, litevském Vilniusu a rumunském Tirgu Mures. Aktuálně tak Wizz Air disponuje celkem 15 základnami a nabízí více než 200 tras po celé Evropě.

Aerolinie zaměstnávají 1,500 lidí v Polsku, Maďarsku, Bulharsku, Ukrajině, České republice, Srbsku, Litvě a Švýcarsku. Navíc Wizz Air vytváří přibližně 11 000 pracovních pozic v subdodavatelských odvětvích.

Společnost Wizz Air v roce 2011 v České republice přepravila na 680 tisíc cestujících. Aerolinie nyní v ČR nabízejí 13 pravidelných linek z Prahy a Brna do oblíbených destinací jako je Itálie, Španělsko, Bulharsko, Holandsko a Velká Británie. Wizz Air v současnosti mimo jiné provozuje lety na lince Praha - Londýn Luton s frekvencí dvakrát denně.

Wizz Air má v České republice 67 stálých zaměstnanců, přičemž předpokládaný počet dalších nepřímo navazujících pracovních míst v oblasti infrastruktury a služeb dosáhl hranice 700.
 
„Přestože uplynulý rok 2011 nepatřil z ekonomického hlediska mezi ty nejjednodušší, naší společnosti se podařil patnáctiprocentní růst, jeden z nejvyšších v evropské letecké přepravě," řekl József Váradi, generální ředitel společnosti Wizz Air. „V příštím roce chceme rozšířit nejen nabídku služeb, ale i síť letišť v dalších zemích, abychom mohli vyhovět vzrůstajícímu počtu cestujících, kteří s námi chtějí létat."


Zdroj: tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka