Emirates přidává Vietnam do své expandující globální sítě

04.01.2012

Praha, 4. ledna 2012 | Emirates, jedna z nejrychleji rostoucích leteckých společností na světě, pokračuje ve své expanzi v jihovýchodní Asii přidáním Ho Či Minova města ve Vietnamu do své globální sítě od 4. června 2012.
 
Socialistická republika Vietnam je jednou z nejrychleji rostoucích ekonomik v Asii a Ho Či Minovo město, kde žije přes sedm milionů lidí, je považováno za hlavní město obchodu.

The Bitexco Financial Tower, prominentní orientační bod. Emirates zahájí pravidelnou denní linku od 4. června 2012.

Na lince do Ho Či Minova města bude Emirates používat stroj Airbus A330-200 v konfiguraci se dvěma třídami. Ho Či Minovo město se stane 124. destinací společnosti Emirates. 
 
Počínaje 28. říjnem 2012 bude tato linka provozována letounem Boeing 777-300 ER v konfiguraci se dvěma třídami.
 
Linka EK 390 nabídne každodenní přímý spoj s 27 sedadly v business třídě a 251 sedadly v ekonomické třídě.  Bude odlétat z mezinárodního letiště v Dubaji v 9:25, na mezinárodním letišti Tan Son Nhat přistane v 19:20.
 
Zpáteční spoj EK 391 odletí v 20:50 a přistane v Dubaji v 0:45 dalšího dne.

"Po podpisu Memoranda o porozumění v oblasti leteckých služeb mezi Vietnamem a Spojenými arabskými emiráty v dubnu 2011 jsme začali tuto linku velmi intenzivně plánovat. Nyní přichází ve velmi vzrušujícím okamžiku, kdy se globální síť naší společnosti neustále rozšiřuje," řekl Tim Clark, prezident Emirates Airline.

Ho Či Minovo město bude osmou destinací Emirates zahájenou v roce 2012 a nabídne turistům ideální vstupní bránu k prozkoumávání krás Vietnamu.
 
"Emirates nabídne turistům a obchodním cestujícím, zejména ze Středního východu, Afriky a Evropy, vhodnou volbu pro cesty do Vietnamu. Ho Či Minovo město je jedním z nejživějších míst v jihovýchodní Asii a jsme přesvědčeni, že tato linka bude brzy velmi populární. Těšíme se na posilování našeho partnerství s Vietnamem a děkujeme vládě a letištním institucím za jejich podporu při plánování této linky," dodal Clark.
 
Ho Či Minovo město je pro turisty ideální vstupní branou k prozkoumávání krás Vietnamu, ať už se jedná o nákupní možnosti ve městě, památky ze seznamu světového dědictví UNESCO v Hoi An, ostrovy v Halong Bay, pláže Nha Trang nebo plovoucí trhy a restaurace v deltě řeky Mekongu.

Obchodní vztahy mezi SAE a Vietnamem přesáhly v roce 2010 24 mil. USD a Emirates, prostřednictvím svého SkyCarga, je na tomto trhu aktivní již řadu let. Vietnamský vývoz - který zahrnuje širokou škálu zboží od posledních novinek z oblasti tabletů, chytrých telefonů a tiskáren až po oděvy, sportovní oblečení a obuv – je odesílán prostřednictvím jiných destinací Emirates v Asii, včetně Bangkoku, Kuala Lumpur a Hong Kongu na trhy v Evropě, Americe, Středním východě a Africe.
 
Ho Či Minovo město bude osmou destinací Emirates zahájenou v roce 2012, která naváže na Buenos Aires a Rio de Janeiro startující dne 3. ledna, Dublin 9. ledna, Lusaku a Harare 1. února, Dallas 2. února a Seattle dne 1. března.

Hoi An je domovem celé řady památek světového dědictví UNESCO a je snadno dostupné z Ho Či Minova města. Emirates zahájí pravidelnou denní linku z Dubaje do Ho Či Minova města od 4. června 2012.

Letoun Airbus A330-200 společnosti Emirates nabízí svým zákazníkům v obou třídách pokrmy připravené vynikajícími kuchaři, služby sbírající četná ocenění, mezinárodní palubní průvodčí z více než 120 zemí, stovky kanálů zábavy nebo zařízení umožňující odesílání a přijímání e-mailů a textových zpráv.
 
Emirates má flotilu 168 letadel, je největším provozovatelem letounů A380 na světě, kterých využívá 20 a v současné době létá do 117 destinací v 69 zemích světa.


Zdroj: Tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka