České aerolinie na konci roku posílí pravidelné letecké spojení do Ruské federace – vypraví více než 70 doplňkových letů

27.12.2011

Celkem 71 doplňkových zpátečních letů navíc nad rámec aktuálního zimního letového řádu vypraví České aerolinie na Silvestra a Nový Rok do a z Moskvy, Petrohradu, Jekatěrinburgu, Samary a Rostova na Donu. Společnost tak flexibilně reaguje na mimořádný zájem jednotlivců i cestovních kanceláří o cesty mezi Českou republikou
a Ruskou federací v době tradičních novoročních svátků a pravoslavných Vánoc.První doplňkový let vypraví České aerolinie ve středu 28. prosince z Prahy do Rostova na Donu, poslední ve čtvrtek 12. ledna z Moskvy do Prahy. Na Silvestra poletí 6 doplňkových spojů, převážně na linkách do/z Moskvy a Samary. Na Nový rok společnost vypraví celkem
8 spojů navíc, první již nad ránem po silvestrovsko-novoroční noci na lince do Moskvy. Ve dvou svátečních dnech na přelomu roku 2011 a 2012 tak zamíří letadla Českých aerolinií do nebo z destinací v Ruské federaci celkem 41 krát.

Nejvíce doplňkových zpátečních letů bude směřovat do nebo z Moskvy, České aerolinie jich vypraví celkem 47 nad rámec platného zimního letového řádu. Po sedmi zpátečních spojích poletí do nebo z Rostova na Donu a Samary, šest do Jekatěrinburgu a čtyři doplňkové frekvence do Petrohradu.

V poslední den roku 2011 České aerolinie vypraví celkem 63 pravidelných letů, z toho 24 odletů z Prahy. Poslední let Českých aerolinií ve starém roce zamíří o silvestrovské noci do Tel Avivu. První dva lety v novém roce 2012 České aerolinie vypraví na pravidelných linkách do Moskvy a Paříže v 7:05 a 7:10.

O vánočních a novoročních svátcích vypraví HOLIDAYS Czech Airlines několik charterových letů z Prahy především do Egypta a Řecka. Pro zahraniční i české incomingové cestovní kanceláře bude společnost operovat několik letů z Atén, Soluně, Madridu nebo Valencie s turisty směřujícími do Prahy oslavit Silvestra a Nový rok. První nepravidelný let HOLIDAYS Czech Airlines bude na Nový rok směřovat do tradiční turistické destinace, egyptské Hurghady.

Přelom roku 2011 a 2012 je pro HOLIDAYS Czech Airlines také ve znamení operování letů z dočasné islandské báze pro tamní společnost Iceland Express. První pravidelné lety z Keflavíku zamíří na Nový rok do Kodaně a na londýnské letiště Gatwick.


Zdroj: Tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka