Brněnské letiště letos odbaví rekordních 550.000 cestujících

20.12.2011

Brno 19. prosince (ČTK) - Brněnské letiště letos odbaví rekordních 550.000 cestujících. Loni jich bylo kolem 400.000 a jejich počet od roku 2008 klesal. ČTK to dnes řekl ředitel letiště Tomáš Plaček. Tuřanské letiště v příštích dvou letech čekají také investice. Zvýší se zejména bezpečnost cestujících. Na modernizace půjde 170 milionů korun z unijních peněz. Schválila je Regionální rada Jihovýchod.


   
Počet odbavených cestujících na brněnském letišti klesal od roku 2008, kdy poprvé překročil hranici půl milionu cestujících. "Pokles se zastavil i přesto, že vypadla linka ČSA do Prahy. Tu jsme nahradili některými přímými linkami do evropských měst. Výrazně se zvýšil provoz z Moskvy a Petrohradu," uvedl Plaček.
   
Nové investice podle něj zamíří na stavbu několika objektů, například centrální vrátnice, hasičské stanice nebo výměny plotu kolem letiště. Rekonstrukcí má projít i obvodová komunikace, důkladnější bude kamerový systém, letiště také doplní zařízení pro provádění bezpečnostních kontrol.


   
"Kraj nyní vypíše výběrové řízení. Dodávku plánujeme v příštím nebo následujícím roce," uvedl Plaček. Architektonická koncepce nových objektů bude navazovat na stávající organické prvky odbavovací haly. Budova Hasičského záchranného sboru Letiště Brno-Tuřany poskytne mimo jiné zázemí pro garážování speciální zásahové techniky.
   
Regionální rada Jihovýchod už v minulosti schválila projekt na posílení infrastruktury brněnského letiště s dotací 24,3 milionu korun, díky nimž byly pořízeny dva letištní nízkopodlažní autobusy a cisternová automobilová stříkačka.


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka