České aerolinie otevřou linku do Ufy, v neděli vypraví první let do Baku

19.12.2011

Pravidelné lety do Ufy, hlavního města Baškirské republiky v Ruské federaci zahájí České aerolinie na začátku letní letové sezóny 2012. Společnost plánuje do Ufy vypravovat 2 až 4 frekvence týdně. Finální letový řád zveřejní v nejbližších dnech spolu se zahájením prodeje letenek. České aerolinie tuto neděli, 18. prosince, vypraví první let do ázerbájdžánské metropole Baku.

České aerolinie plánují vypravit první let do Ufy na začátku letní letové sezóny, která začíná 25. března 2012. Společnost již pro tuto linku oficiálně obdržela přepravní práva. Ufa se tak stane šestou destinací v Ruské federaci, do a ze které budou České aerolinie vypravovat pravidelné lety. Společnost v současnosti operuje celkem 8 pravidelných linek do Ruska – tři z Karlových Varů (do Moskvy, Petrohradu a Samary) a pět z Prahy (do Moskvy, Petrohradu, Jekatěrinburgu, Samary a Rostova na Donu). Linka do Ufy bude devátou.

„Několikrát jsme deklarovali, že se České aerolinie budou stále více zaměřovat na trhy v postsovětském teritoriu, které mají z dlouhodobé perspektivy významný potenciál. V letošním roce jsme otevřeli tři nové linky do tohoto regionu, čtvrtou do ázerbájdžánského Baku zahajujeme tuto neděli. Na většině zavedených linek do zemí bývalého Sovětského svazu jsme letos přidali nové frekvence nebo navýšili sedačkovou kapacitu. Plánované otevření nové linky z Prahy do Ufy je jen dalším krokem v naplňování naší strategie a proměny dopravní sítě. Pro letní sezonu 2012 České aerolinie připravují i další novinky a obchodní aktivity na tamním trhu,“ shrnuje Jiří Marek, viceprezident Českých aerolinií pro obchod a marketing.

Základní informace o Ufě
Ufa je hlavní město autonomní republiky Baškortostán v Ruské federaci s téměř 1,1 miliony obyvatel ležící na jihozápadním podhůří Uralu. Byla založena v roce 1574, status města získala v roce 1586. Patří mezi centra ropného a petrochemického průmyslu Ruské federace, ve městě se také nachází významné strojírenské podniky, např. UMPO na výrobu leteckých motorů. Díky tomu se řadí mezi nejbohatší města Ruska.


Zdroj: Tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka