Zázemí pražského letiště se o Vánocích otevře návštěvníkům

16.12.2011

Praha 15. prosince (ČTK) - Veřejnost si bude moci v období kolem Vánoc prohlédnout zázemí ruzyňského letiště. Letiště Praha pro zájemce připravilo mimořádné exkurze, na nichž budou moci sledovat provoz na odbavovacích plochách, starty a přistání letadel, jejich odmrazování před startem či úklid sněhu z přistávacích ploch. Novinářům to dnes oznámila mluvčí Letiště Praha Eva Krejčí. Za exkurzi dospělí zájemci zaplatí 150 korun a děti 70 Kč.


   
Podle Krejčí zájem o pravidelné prohlídky rok od roku stoupá. Sváteční prohlídky pořádá Letiště Praha od roku 2007, za tu dobu je absolvovalo na 80.000 zájemců, letos podnik očekává rekordní účast. Exkurze na pražském letišti se letos umístily v první desítce tuzemských turistických lákadel, které v rámci ankety pořádané Českou centrálou cestovního ruchu CzechTourism hodnotili samotní návštěvníci, doplnila Krejčí.
   
Kromě pozorování provozu se při prohlídce mohou zájemci seznámit s celou řadou specializovaných profesí, bez kterých by nebyl provoz mezinárodního letiště možný. Vidět mohou rovněž letištní hasičskou záchrannou stanici s jedinečnou technikou přizpůsobenou na hašení požáru v letadle, dodala Krejčí.
   
Prvním termínem mimořádných prohlídek je 21. prosince. Od 22. do 25. prosince se exkurze konat nebudou, letiště s jejich nabídkou naváže od 26. až do 30. prosince. Kvůli očekávanému zájmu o prázdninové exkurze je nezbytná rezervace míst předem. K tomuto účelu mohou zájemci použít internetové stránky pražského letiště www.prg.aero, kde je k dispozici i ceník prohlídek.


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka