V Ruzyni přistálo letadlo v retro livery

27.11.2011

V úterý krátce po 15:00 hodině přiletělo na letiště Praha-Ruzyně letadlo Boeing 737-500 Českých aerolinií v takzvaném retro livery z roku 1957. Jedná se o stejný nátěr, který byl použitý na prvním proudovém letadle Československých aerolinií Tu-104A OK-LDA na jeho prvním letu na pravidelné lince do Moskvy dne 9. prosince 1957.

Příští rok uběhne od této události 55 let. Pravidelná linka do Moskvy se stala jednou 

z prvních tratí na světě operovanou výlučně proudovými letadly. Při této příležitosti se České aerolinie rozhodly splnit četná přání leteckých příznivců a zařadit do svého letového parku jedno letadlo v „historickém kabátu“. České aerolinie tak spojily nezbytnost předepsané celkové obnovy laku s četnými přáními příznivců starých letadel a představily výjimečné livery již dnes.

Volba retro livery padla na první letadlo, u kterého byla plánovaná pravidelná celková obnova laku. Přelakování letounu bylo provedeno v anglickém Bournemouth. Letadlo OK-XGB v retro livery bude nasazeno na první komerční let již zítra, 30. listopadu ráno, a to na lince do Stockholmu. Od 10. prosince 2011 bude operovat pravidelné lety, které České aerolinie vypravují z Bratislavy.

 

Zdroj: tisková zpráva ČSA

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka