ČSA pronajaly dvě letadla společnosti Iceland Express

22.11.2011

Praha - Dceřiná společnost ČSA Holidays Czech Airlines, která provozuje charterové spoje, pronajala dvě letedla společnosti Iceland Express. Stroje se přesunou na letiště Keflavík u islandského hlavního města, odkud budou pro islandskou společnost od dnešního dne do 30. dubna létat na linkách do španělského Alicante, Berlína-Schönefeldu, dánského Billundu, Kodaně, Krakova, Londýna-Gatwicku a Varšavy. Novinářům to dnes oznámila mluvčí Skupiny ČSA Hana Hejsková. 

  

 

  Vedle samotných letadel se podle Hejskové do Keflavíku přesunou čtyři kompletní letecké posádky a rovněž personál, který se přímo na místě bude starat o údržbu letadel. První komerční lety do Keflavíku společnost vypravila dnes z Londýna a Berlína. 
    Podobné pronájmy jsou součástí obchodní strategie charterového dopravce, kterým se snaží letecké kapacity vytížit na celou zimní sezonu. Holidays Czech Airlines například během letošní "dušičkové" stávky palubního personálu v Air France zapůjčily tomuto dopravci jeden nevyužitý letoun. Ten pro Air France létal mezi Paříží a Barcelonou, Madridem, Římem, Stockholmem a Casablankou. Během pětidenní stávky měl pro Air France zajistit celkem 12 zpátečních letů, uvedla Hejsková. 
    Iceland Express je islandská společnost zajišťující pravidelnou leteckou přepravu do více než 20 destinací v Evropě a Severní Americe. Společnost byla založena v únoru 2003. Zaměstnává kolem 120 pracovníků. Přepravu zajišťuje ve spolupráci s evropskými leteckými společnostmi. 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka