Centropol bude dodávat elektřinu Řízení letového provozu

22.11.2011


Alternativní dodavatel energie Centropol Energy bude v příštím roce dodávat elektřinu Řízení letového provozu. Zakázka má hodnotu zhruba 15 milionů korun, uvedla dnes firma v tiskové zprávě. Významné podniky a instituce v poslední době často využívají služeb alternativních dodavatelů elektřiny a plynu.

"Díky naší schopnosti optimalizovat nákupy elektřiny můžeme našim zákazníkům zajistit velmi zajímavé cenové podmínky," uvedl obchodní ředitel a člen představenstva Centropol Energy Lukáš Pokrupa. 

Centropol dodává elektřinu také některým krajským a okresním městům, ministerstvu vnitra či ministerstvu životního prostředí. Celkem má firma 220.000 odběratelů elektřiny, mezi nimiž dominují domácnosti. 

V roce 2010 Centropol meziročně téměř zdvojnásobil tržby z prodeje elektřiny a zemního plynu na 2,1 miliardy korun. V letošním roce plánuje firma tržby na úrovni čtyř miliard korun. 
Státní podnik Řízení letového provozu ČR vznikl v lednu 1995. Poskytuje veřejné letecké služby uživatelům vzdušného prostoru České republiky a na letištích Praha - Ruzyně, Brno - Tuřany, Ostrava - Mošnov a Karlovy Vary.

Dalším alternativním dodavatelem energií, kterého využívají státní instituce, je například společnost Lumius. Mezi významné odběratele firmy patří třeba Správa Pražského hradu, Národní divadlo či Národní galerie.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka