Delta Air Lines končí s linkou z Prahy do Atlanty

21.11.2011

    Praha  - Americké aerolinie Delta Air Lines po čtyřech letech ruší linku mezi Prahou a Atlantou, končí tak přímé spojení mezi Ruzyní a největším letištěm na světě. Od příštího roku aerolinie neobnoví linku ani na léto. Důvodem je slabá poptávka a také redukce kapacity na transatlantických linkách Delta Air Lines. S odkazem na server airways.cz to dnes uvedl iDnes.cz. 
    Redukci potvrdil František Šiling, šéf českého zastoupení Air France - KLM, které se jako alianční partner SkyTeamu stará i o aktivity Delty v Česku. "Je to již potvrzené, že příští rok linka nebude létat. Mrzí nás to, ale dochází k redukci i do dalších evropských měst," uvedl Šiling. 
    Firma už také mírně omezila provoz na lince mezi Prahou a New Yorkem. Místo Airbusu A330 posílá do Prahy o zhruba 30 míst menší Boeing 767-300. Delta začala létat z Prahy do Atlanty v roce 2007, do září 2009 létala celý rok. Loni a letos linku spouštěla jen na léto. 
    Delta Air Lines omezí i další linky do Evropy, končí například se spojením z New Yorku do Budapešti. Ještě před dvěma týdny ho přitom nabízela za velmi akční cenu pod 7000 korun, kterého využila řada Čechů. Aerolinie klienty s letenkami z Budapešti přerezervovaly na lety přes Amsterdam, napsal server iDnes.cz. 
    Členem mezinárodní aliance deseti leteckých společností SkyTeam jsou i České aerolinie. 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka