Za nehodu vrtulníku s mexickým ministrem asi může počasí

13.11.2011

Za leteckou nehodu, při které zahynul mexický ministr vnitra José Francisco Blake a dalších sedm lidí, je zřejmě zodpovědné špatné počasí. Vyšetřování sice ještě neskončilo, ale podle dosavadních zjištění se nezdá, že by příčinou bylo něco jiného. V mexických médiích se ale také spekulovalo o chybě pilota.

"V tuto chvíli nemáme žádné poznatky ani důkazy, kvůli nimž bychom měli mít podezření, že šlo o něco jiného než o nehodu," řekl na tiskové konferenci ministr dopravy a spojů Dionisio Pérez-Jácome. Pětačtyřicetiletý Blake byl zodpovědný za boj proti mocným drogovým kartelům. 

Nehoda se stala v pátek, když ministr cestoval do metropole mexického státu Morelos. Helikoptéra s ministrem havarovala kousek od hlavního města Cuernavaca. V době nehody byla v oblasti hustá mlha. 

Od nástupu prezidenta Felipe Calderóna je Blake už druhým ministrem vnitra, který zahynul při leteckém neštěstí. To je i hlavní důvod, proč se v Mexiku spekuluje, že nešlo o náhodu. 
Vyšetřovatelé potvrdili, že pilot helikoptéru ovládal manuálně, tedy bez použití automatiky. To je podle nich standardní postup, jestliže v čase odletu z mexické metropole panovaly příznivé klimatické podmínky. Vrtulník se ale zřejmě dostal do pásma nízké oblačnosti, kde jej pilot kvůli lepší viditelnosti odklonil. Při manévru ale narazil do svahu.
Blake měl v sobotu státní pohřeb. Prezident Calderón řekl, že smrtí ministra boj s drogovými kartely nekončí. Když nic jiného, tak se prý ještě vyostří.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka