Emirates, vykazuje pololetní zisk ve výši 827 mil. DHS

08.11.2011

 

Praha, 8. listopadu 2011 | Letecká společnost Emirates vyprodukovala čistý zisk 827 milionů DHS (225 milionů USD) za první pololetí aktuálního finančního roku, které skončilo 30. září 2011. Letecká společnost je i nadále nejrychleji rostoucí leteckou společností na světě a stále vykazuje zisk i přes nestabilní globální ekonomické, geopolitické a environmentální podmínky.

Emirates zůstává ve své silné růstové trajektorii, která za posledních sedm let představuje nárůst flotily letecké společnosti z počtu 60 letadel v roce 2004 k jeho aktuálnímu číslu 161 široko-trupových letadel, včetně největší flotily 17 letounů typu A380 a největší flotily 93 letounů Boeing 777. Kromě toho příjmy společnosti strmě stouply o 20 procent ročně za stejné časové období, což má za výsledek celkových 23 let ziskovosti, která je nesrovnatelná s jakoukoli jinou leteckou společností.

Od roku 2004, kdy Emirates získala své první dálkové široko-trupové letadlo, které umožňuje mnohem širší globální expanzi, společnost zahájila 39 nových dálkových letů a nyní létá do 115 destinací v 67 zemích. Emirates pokračuje v rozšiřování své globální stopy, zahájila lety do Ženevy, Kodaně a Petrohradu od dubna 2011 a bude pokračovat s osmi dalšími novými trasami, včetně Bagdádu od 13. listopadu, Rio de Janeira, Buenos Aires, Harare, Lusaky, Dallasu, Seattlu a Dublinu od počátku roku 2012.

 

"Emirates se nadále soustřeďuje na své dlouhodobé strategie, a to i přes globální nestabilitu a stále se zvyšující ceny pohonných hmot, díky nimž Emirates zaplatí o 1 mld. USD více na nákladech na pohonné hmoty za stejné období oproti loňskému roku, a také navzdory kolísání směnných kurzů," řekl Jeho Výsost šejk Ahmed bin Saeed Al -Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel Emirates Airline a Emirates Group. "Globální výzvy v posledních šesti měsících opět Emirates otestovaly a my jsme se opět díky nim pozvedli a nadále udržujeme vysokou úroveň našich produktů a služeb.“

 

"Výkony Emirates za poslední půlrok jsou důkazem silné obchodní letecké základny a vytrvalosti, aby společnost zůstala na této cestě a pokračovala v růstu i přes nestabilitu trhu," dodal. "Nadále jsme také investovali do naší ekologické flotily, do posilování naší globální sítě linek, ale i do podpory infrastruktury pro naše rostoucí obchody a to se začíná vyplácet." 

V první polovině finančního roku 2011-12 prokazuje Emirates silný obchodní růst, jak z hlediska kapacity v nabídce a přepravě, tak výkonu, který byl v ostrém kontrastu s aktuálním trendem v odvětví letecké dopravy. Kapacita měřená v jednotce dostupnost sedadla na kilometr (ASKM) vzrostla o 8,2 %, zatímco přeprava cestujících měřená v příjmech z cestujícího na kilometr (RPKM) byla vyšší o 5,7 procenta s faktorem Passenger Seat Factor na setrvale vysoké úrovni, která je v průměru 79,3 procenta, a to navzdory růstu kapacity, což je jen mírně pod loňským rekordem za dobu šesti měsíců, kdy se toto číslo pohybovalo ve výši 81,2 %. Objem převáženého nákladu byl na stejné úrovni jako vloni.

 
Příjmy Emirates včetně ostatních provozních výnosů ve výši 30,3 miliard DHS (8,3 miliard USD) byly o 15 procent vyšší ve srovnání s 26,4 mld. DHS (7,2 mld. USD) zaznamenanými v loňském roce, zejména v důsledku zvýšení výnosů z osobní a nákladní přepravy plynoucích ze zvýšení cen pohonných hmot.
 
Držba hotovosti u Emirates ke dni 30. září zůstala silná ve výši 13,8 miliard DHS (3,8 mld. USD) ve srovnání s 14,0 mld. DHS (3,8 mld. USD) ze dne 31. března 2011. Udržení těchto peněžních prostředků bylo dosaženo i po vypořádání odlivu kapitálu ve výši více než 4 mld. DHS, především na první splátky letadel před jejich dodáním, na další aktiva a splácení financování obligací. Během prvního pololetí společnost také úspěšně zlepšila financování 1 mld. USD prostřednictvím emise nových dluhopisů, jakož i financování dodávky deseti nových letadel, což je projevem silné důvěry investorů v obchodní model a finanční výkonnost Emirates.
 
Aktuální velikost flotily Emirates je 161 letadel. Od počátku svého běžného rozpočtového roku obdržela letecká společnost dodávku deseti nových široko-trupových letadel a dalších 13 nových letadel je naplánováno k dodání do konce finančního roku (31. března 2012).

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka