Špička leteckého výcviku již podruhé v České republice

07.11.2011

 

EATS je unikátní evropskou událostí v oblasti výcviku civilního letectví, která každoročně umožňuje setkání špičkových odborníků leteckého výcviku z celého světa. Na konferenci se budou prezentovat například zástupci velkých výrobců letadel, jakými jsou společnosti Airbus a Boeing, výrobci simulátorů a výcvikové techniky, představitelé leteckých úřadů a předních výcvikových organizací. Součástí sympozia je i výstava novinek předních světových výrobců letecké výukové techniky. Z českých zástupců se, v rámci odborných prezentací, představí například Josef Rada, generální ředitel Úřadu pro civilní letectví České republiky.

Ústředním tématem letošní konference je integrace simulace a provozního testování pro přínos letecké bezpečnosti. Zároveň bude poukazováno na unikátní letecké výcvikové prostředí v České republice. Sympozium se bude věnovat také současným výcvikovým trendům a perspektivám dalšího vývoje. Program akce je k dispozici na adrese: http://halldale.com/eats-2011

“Po úspěchu před dvěma lety byly České aerolinie znovu vybrány jako hostitelská aerolinie odborné konference EATS, na což jsme velmi pyšní. Je to velmi přínosné setkání, díky kterému máme příležitost sledovat prvotřídní prezentace aktuálních témat, dozvědět se novinky ze světa světové letecké výcvikové technologie a zároveň potkat odborníky z celého světa,” říká Marek Týbl, viceprezident pro letový provoz Českých aerolinií.

Výcvikové středisko Českých aerolinií, které zajišťuje výcvik leteckých posádek Českých aerolinií i posádek jiných leteckých společností, je nově součástí globální sítě výcvikových center CAE. Kanadská společnost CAE je předním světovým výrobcem letových simulátorů         a provozovatelem třiceti výcvikových středisek na všech kontinentech. České aeroline v září tohoto roku uzavřely dohodu o spolupráci se společností CAE o výcviku pilotů letadel Airbus A320, Boeing 737NG a Boeing 737 Classic. Rodina leteckých simulátorů ve Výcvikovém středisku (A320, B737 a ATR 42/72) se tak rozrostla o B737 nové generace.

 *****

České aerolinie jako vlajkový letecký dopravce České republiky zajišťují spojení z Prahy, a také přes Prahu do významných destinací v Evropě, Střední Asii, Zakavkazsku či na Blízkém východě. Ve spolupráci se svými partnery nabízí v současné době spojení do 87 destinací v 49 zemích světa. Spolu se svými dceřinými společnostmi poskytují svým zákazníkům vysokou kvalitu služeb.

Od roku 2001 jsou České aerolinie členem letecké aliance SkyTeam, která nabízí klientům členských aerolinií velký výběr destinací, tisíce frekvencí a návazných spojení. Patnáct členů aliance - Aeroflot, Aeroméxico, Air Europa, Air France, Alitalia, China Airlines, China Eastern, China Southern, České aerolinie, Delta Airlines, Kenya Airways, KLM Royal Dutch Airlines, Korean, Tarom Romanian Air Transport Air a Vietnam Airlines - ročně přepraví 487 milionů cestujících, kteří mohou denně využít více než 14 500 letů do 926 destinací ve 173 zemích světa. V roce 2010 oslavil SkyTeam deset let své existence.


Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka