Boeing začne na Floridě vyrábět vesmírné lodě

01.11.2011

Orlando (USA) 31. října (ČTK) - Letecká společnost Boeing začne na Floridě vyrábět stroje určené k dopravě lidí a materiálu do vesmíru. Produkci zahájí v hangáru, kde mezi svými lety parkovaly americké raketoplány, jejichž provoz letos ukončil americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA).

Ilustrační foto
   
Boeing díky svému programu vytvoří na Floridě v nadcházejících 18 měsících 140 pracovních míst, uvedla dnes agentura AP. Do roku 2015 by to mělo být 550 pracovních míst. Plán uvítali floridští představitelé, podle nichž stejnou oblast postihlo propouštění kvůli zastavení provozu raketoplánů.
   
Boeing se chystá vyrábět vesmírné moduly pro opakované použití, které by mohly do vesmíru dopravit až sedm lidí. Firma je chce nabídnout pro dopravu posádek na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS).
   
Spojené státy po zastavení provozu raketoplánů nemají žádný prostředek pro cestování lidí do vesmíru. Při dopravě posádky na ISS musí NASA spoléhat na ruské rakety Sojuz. V budoucnosti si chtějí pro cesty na oběžnou dráhu pronajímat vesmírné lodě od soukromých firem. Zároveň NASA vyvíjí raketu a kosmický modul pro cesty dál od Země, například k blízkým asteroidům.


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka