Qantas částečně obnovil provoz svých letadel

31.10.2011

Australská letecká společnost Qantas Airways dnes podle agentury AFP částečně obnovila své letecké služby. Plný provoz bude podle australské vlády zajišťovat od středy. Oznámení přišla poté, co australský arbitrážní soud nařídil společnosti, která je dlouho ve sporu s odbory kvůli pracovním podmínkám a mzdám, aby zrušila odstávku letadel zavedenou v sobotu.

Soud s cílem ukončit několikatýdenní narušování letů Qantas Airways zároveň zakázal odborům pokračovat v nátlakových akcích proti vedení společnosti, a to včetně stávek. 

V neděli se předpokládalo, že většina letů bude po rozhodnutí soudu obnovena již za několik hodin. Nakonec se tak po 44hodinévém zastavení provozu stalo dnes ve 14:00 místního času (4:00 SEČ). První letadlo vzlétlo ze Sydney na cestu do Los Angeles. 

Qantas zastavil všechny domácí i zahraniční lety kvůli přetrvávajícím sporům s odbory v sobotu. Zablokoval tak na 500 letů, na které se po světě chystaly desítky tisíc cestujících. 

Australská vláda vyjádřila obavy, že spor v Qantasu může mít špatný dopad na australskou ekonomiku. 

Každý den létá spoji Qantasu zhruba 70.000 cestujících. Ti od soboty zůstali na letištích po celém světě a snažili se přeorganizovat další cestu. Qantas už v uplynulých týdnech musel přesouvat a měnit lety kvůli protestům zaměstnanců zapojených ve třech odborových svazech. 

Qantas jsou druhé nejstarší aerolinky na světě. Založeny byly v Queenslandu v roce 1920. Společnost dopravuje své klienty do 81 destinací na pěti kontinentech. Do Česka nelétá.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka