Lety Air France budou pět dní narušeny stávkou personálu

29.10.2011

Paříž/Praha 29. října (ČTK) - Palubní personál letecké společnosti Air France dnes zahájil stávku. Má trvat po celé francouzské pětidenní sváteční období kolem svátku Všech svatých a očekává se, že stávka naruší leteckou dopravu. Zaměstnanci společnosti protestují proti úsporným opatřením. České aerolinie podle své mluvčí Hany Hejskové navýšily kapacitu na vlastních letech a z Prahy do Paříže o víkendu vypraví dva speciální lety.

"Situaci budeme i nadále pečlivě sledovat a bude-li to potřeba, jsme připraveni přizpůsobit svůj provoz i v následujících dnech," uvedla Hejsková. 
Air France chce i přes stávku zajistit 80 procent letů, avšak nevylučuje rušení na poslední chvíli. Zrušeno bylo už deset dálkových letů plánovaných na dnešní ráno, a to z Paříže do New Yorku, Montrealu, Los Angeles, Tokia, Abú Zabí a do Doualy.

Zatím není jasné, zda se ke stávce připojí také navigátoři, protože ti nejsou povinni společnost o svých záměrech informovat předem. 
Organizátoři stávku svolali ode dneška do středy. Protestují proti rozhodnutí snížit počet posádek na určitých linkách. Air France se ocitla ve ztrátě 200 milionů eur a chce tímto opatřením šetřit.

Lidé, kteří mají v těchto dnech použít letadla Air France, si mají informace o svém letu nebo jeho případném zrušení najít na internetových stránkách společnosti. Mohou si letenky přeobjednat na jiný termín anebo nechat proplatit.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka