Devět mrtvých při havárii vojenského letadla v Jemenu

26.10.2011

Saná 25. října (ČTK) - Devět mrtvých si dnes vyžádala nehoda vojenského letadla na jihu Jemenu. Havárii nepřežilo všech osm syrských inženýrů na palubě a jeden jemenský technik, uvedla agentura AP s odvoláním na lékařské a armádní zdroje.

Ilustrační foto
   
Nákladní letoun havaroval ráno při přistávacím manévru na letecké základně Anad v jihojemenské provincii Láhidž. Na palubě bylo podle armádních informací 15 osob, osm Syřanů a sedm Jemenců.
   
Transportní letoun Antonov ruské výroby explodoval, když dosedl na přistávací dráhu, upřesnil armádní zdroj agentury AFP. Příčinou havárie byla podle něj pravděpodobně technická závada. Stroj údajně neměl na palubě žádné zbraně.
   
Strategickou základnu Anad asi 40 kilometrů severně od Adenu vybudovaly britské jednotky v době své přítomnosti na jihu Jemenu před rokem 1967. Na základnu byly nedávno evakuovány vojenské stroje z oblasti Saná kvůli nestabilitě v hlavním městě, zmítaném už měsíce střety mezi stoupenci a odpůrci prezidenta Alího Abdalláha Sáliha.


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka