Generálním ředitelem Českého aeroholdingu bude Miroslav Dvořák

25.10.2011

Český aeroholding, který bude zastřešovat dceřiné společnosti Letiště Praha, České aerolinie, HOLIDAYS Czech Airlines, Czech Airlines Technics, Czech Airlines Handling a CSA Services, má generálního ředitele. Od 1. listopadu 2011 jím bude Miroslav Dvořák, který ke stejnému datu rezignuje na své dosavadní funkce generálního ředitele Letiště Praha a prezidenta Českých aerolinií.

Miroslav Dvořák byl již v březnu 2011 zvolen předsedou představenstva Českého aeroholdingu. „Mou rolí v nové funkci mateřské společnosti Český aeroholding bude především koordinovat, finančně řídit a realizovat synergie uvnitř celé skupiny,“ dodává Miroslav Dvořák, předseda představenstva Českého aeroholdingu, který bude k 1. 11. 2011 zároveň zvolen předsedou dozorčí rady Českých aerolinií a vystřídá tak jejího současného předsedu, Michala Mejstříka. Spolu s Miroslavem Dvořákem přichází do Českého aeroholdingu i jeho manažerský tým. Petr Vlasák bude vrchním ředitelem pro finance a řízení lidských zdrojů (1. místopředseda představenstva Českého aeroholdingu), Marta Guthová (členka představenstva) nastoupí do pozice vrchní ředitelky pro centrální nákup, prodej a marketing a Josef Adam (člen představenstva) se stane vrchním ředitelem pro ICT a právní záležitosti. K 1. 11. 2011 tak všichni tito tři manažeři zároveň odejdou ze svých dosavadních pozic ve společnostech Letiště Praha a České aerolinie. Petr Vlasák končí jako vrchní ředitel pro finance a korporátní služby Letiště Praha, Marta Guthová rezignuje na funkci vrchní ředitelky pro neletecký obchod, provoz a nákup Letiště Praha a Josef Adam odejde z pozice viceprezidenta pro ICT, personální a právní záležitosti Českých aerolinií. 

První dceřinou společností, u které byl zahájen proces začleňování do holdingové struktury, je Letiště Praha. Tento krok je rozdělen do dvou fází. Aby nedošlo k porušení zákona 69/2010 (zakazuje privatizaci Letiště Praha), musejí být klíčové nemovitosti Letiště Praha vlastněny buď ze 100 % přímo státem, anebo právnickou osobou, ve které má stát 100% majetkovou účast. Takovou právnickou osobou je právě Český aeroholding. První fáze sestávala z toho, že se ze společnosti Letiště Praha odštěpily nemovitosti, které byly fúzí vloženy do Českého aeroholdingu (k 1. 10. 2011). Odštěpení části obchodního jmění znamenalo i převést z Letiště Praha do Českého aeroholdingu některé organizační jednotky, např. lidské zdroje, ICT, právní oddělení, účetní a daňové oddělení či oddělení centrálního nákupu a logistiky. Tím dochází k naplnění synergií, protože se vytvoří centrum sdílených služeb, které bude tyto a další služby nabízet všem dceřiným společnostem. Ministerstvo financí jako jediný akcionář v působnosti valné hromady tento krok schválilo 6. 9. 2011. Druhou fází je pak samotné vložení 100 % akcií Letiště Praha do Českého aeroholdingu, ke kterému dojde v následujících měsících. V průběhu příštích 4-5 měsíců se budou také postupně do Českého aeroholdingu převádět čtyři dceřiné společnosti Českých aerolinií. Samotné České aerolinie přijdou na řadu jako poslední, pravděpodobně v prvním pololetí příštího roku. Celý proces vytváření holdingové struktury by však měl být dokončen nejpozději do konce roku 2012.

Profesní životopisy členů představenstva Českého aeroholdingu k 1. 11. 2011:

Životopis Ing. Miroslava Dvořáka (41 let), generálního ředitele a předsedy představenstva Českého aeroholdingu:

V letech 2007 – 2011 byl generálním ředitelem a od roku 2008 – 2011 i předsedou představenstva Letiště Praha, a.s. Vedle toho zastával v letech 2009 – 2011 funkce prezidenta a předsedy představenstva Českých aerolinií. Předtím působil v Československé obchodní bance (ČSOB), kde pracoval od roku 1992 v řídících funkcích, naposledy jako vrchní ředitel Private Banking.

Životopis Mgr. Petra Vlasáka (42 let), vrchního ředitele pro finance a lidské zdroje a 1. místopředsedy představenstva Českého aeroholdingu:

V letech 2007 – 2011 zastával funkci vrchního ředitele pro finance a korporátní služby Letiště Praha a od listopadu 2008 do března 2011 byl také 1. místopředsedou představenstva této společnosti. Předtím pracoval v různých pozicích ve skupině ČSOB, naposledy na pozici výkonného ředitele ČSOB Private Banking.

Životopis Marty Guthové, MBA, (39 let) vrchní ředitelky pro centrální nákup, prodej a marketing a členky představenstva Českého aeroholdingu:

Od roku 2006 – 2011 pracovala ve společnosti Letiště Praha na různých manažerských pozicích, od ledna 2010 působila jako vrchní ředitelka pro neletecký obchod, provoz a nákup, o měsíc později byla zvolena i členkou představenstva téže společnosti. Před příchodem na Letiště Praha pracovala 13 let pro anglickou investiční skupinu Flow East, kde zastávala od roku 1999 i funkci členky představenstva.

Životopis Mgr. Josefa Adama, LL. M., (31 let) vrchního ředitele pro ICT a právní záležitosti Českého aeroholdingu:

V letech 2009 – 2011 byl členem představenstva Českých aerolinií a jejich viceprezidentem pro ICT, personální a právní záležitosti. Od května do prosince 2010 zastával funkci předsedy představenstva společnosti HOLIDAYS Czech Airlines. Před příchodem do Českých aerolinií pracoval 2, 5 roku ve společnosti Letiště Praha jako manažer pro právní vztahy.

Složení statutárních orgánů Českého aeroholdingu:

Představenstvo společnosti:
Předseda: Miroslav Dvořák
1. místopředseda: Petr Vlasák
2. místopředseda: Philippe Moreels
Marta Guthová
Josef Adam


Dozorčí rada společnosti:
Předseda: prof. Ing. Michal Mejstřík, CSc.
1. místopředseda: Mgr. Zdeněk Zajíček
2. místopředseda: Ing. Pavel Kohout
Ing. Tomáš Firla
Tomáš Haas
Mgr. Jakub Hodinář
RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D.
Tomáš Brabec
Ing. Radomil Kratochvíl
Ing. Jiří Kraus
Ing. Tomáš Rohlena
jedna pozice neobsazena


Zdroj: tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka