Germanwings začínají v létě příštího roku nově létat do atraktivní španělské destinace - Jerez de la Frontera

25.10.2011

Nízkonákladová letecká společnost Germanwings zahajuje v nadcházejícím letním letovém plánu 2012 nový týdenní spoj z letiště Kolín nad Rýnem/Bonn do španělského města Jerez de la Frontera. Díky tomu nízkonákladová společnost rozšíří svoji rozsáhlou nabídku z největšího stanoviště o další atraktivní cíl.

Lety startují od 25. března 2012 každou neděli v pravidelném čase  7:40. Airbus A319 dorazí na letiště v jihošpanělském regionu přesně o tři hodiny později. Zpáteční let startuje v 11:15 a do Kolína/Bonnu dorazí ve 14:05. Letenky jsou již nyní k dostání na germanwings.com

Město Jerez de la Frontera leží ve španělském regionu Andalusie na slavném pobřeží Costa de la Luz. Metropole čítající 200 000 obyvatel patřila dlouhou dobu do oblasti, ve které mezi sebou bojovali křesťané a Mauři, z tohoto období je také odvozen název regionu. Ve středověku se Jerez dostal v roce 1248 do vlastnictví Kastilie. Město je ve světě známé díky sherry, která se ve španělštině nazývá Jerez. Slovo sherry používané v jiných řečech pochází ze staré výslovnosti města Xerez – „Šerez“.

V 80. a 90. letech se v Jerezu na okruhu konaly závody Formule 1, dnes je trať velmi populární testovací trať pro vývojáře vozů. Koná se zde také Velká cena Španělska v rámci závodů Mistrovství světa motocyklů, která každý rok přiláká více než 200 000 návštěvníků. V Jerezu se nachází také světově proslulá Královská andaluská škola vysokých jezdeckých umění. Letiště Jerez de la Frontera je od centra města vzdáleno 25 minut jízdy autem.


Zdroj: tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka