Sdružení dopravních pilotů CZALPA povede Peter Žmolík

20.10.2011

Praha 19. října (ČTK) - České sdružení dopravních pilotů (CZALPA) povede další dva roky kapitán Airbusu A320 Peter Žmolík, z postu prezidenta odchází Filip Gaspar. Podle serveru iDnes.cz o tom rozhodla valná hromada sdružení, ve kterém působí přes 300 pilotů. Více jak z poloviny je nová i výkonná rada.

Podle serveru chtějí piloti od nového vedení především zjistit, jaké jsou další plánované kroky, a to příprava privatizace a jak se dál bude vyvíjet flotila aerolinek. "V tuto chvíli jsou pro příští rok různé verze, které počítají s 19 až 30 letadly. Nevíme, jaké plány firma má," uvedl Žmolík

"Znovu jsem už nekandidoval, nechtěl jsem dál vzbuzovat emoce," řekl serveru Gaspar, který stál v čele CZALPA tři roky a jeho mandát skončil. Dál ale zůstane ve výkonné radě. V historii ČSA zažil nejturbulentnější dobu, kdy po odchodu Radomíra Lašáka převzal aerolinky Miroslav Dvořák. Pod jeho vedením se firma čím dál víc zmenšuje a propouští.

Vztahy mezi piloty a současným vedením jsou dlouhodobě napjaté. Podle pilotů firma nemá dlouhodobou vizi a jen se zmenšuje. Nové vedení pilotní asociace doufá, že ze strany společnosti bude zájem o spolupráci a řešení akutních i dlouhodobých problémů, napsal iDnes.cz.

Sdružení pilotů ani přes nové vedení nepočítá s tím, že by nějak zásadně měnilo program. ČSA podle mluvčí Hany Hejskové nepřísluší změny u pilotů komentovat. "Těšíme se na konstruktivní spolupráci," řekla serveru. 


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka