Dle devítiměsíčního průzkumu mezi cestujícími je nejlepší letiště na světě v Hong Kongu

20.10.2011

V devítiměsíčním průzkumu, kterého se zúčastnilo více než 11.38 milionů cestujících, je nejlepším letištěm na světě Hong Kong International Airport. V anketě odpovídali lidé z celého světa.

Loňský vítěz, Changi Airport v Singapuru, byl velmi blízko obhájení svého prvenství. Letos toto letiště obsadilo druhé místo.

Další letiště, které v minulých letech obsadilo první příčku, Incheon International Airport, se umístilo na pěkném 3. místě. Vítězství „si odneslo“ v roce 2009.

Letiště v německém Mnichově se umístilo na 4. místě, čímž se stalo nejlépe hodnoceným letištěm v Evropě. Gratulujeme!

Beijing Capital Airport pokračuje ve svém postupu na vrchol. Z loňského osmého místa se letos vyhouplo na místo páté. Zároveň se tak stává nejlépe umístěným letištěm v Číně.

Dalším evropským letištěm je populární Amsterdam Schiphol, které obsadilo místo 6. Tím bylo jmenováno nejlepším letištěm západní Evropy.

Letiště Amsterdam Schiphol

Na 7. místě skončil Zurich.

Nejlépe umístěným Australským letištěm je Auckland International Airport, které obsadilo místo osmé.

Předposlední místo první desítky obsadilo letiště Kuala Lumpur, které zároveň zvítězilo v kategorii „Best Immigration Service“, která hodnotí úroveň služeb a kvalitu imigračního servisu na letišti.

Letiště v Kodani si polepšilo, z loňského 15. místa postoupilo na 10. příčku. Z první desítky tak „vytlačilo“ Bangkok Suvarnabhumi.

Lze si všimnout, že se v první desítce umístilo velmi mnoho letišť z východu, nejinak tomu bývá v případě žebříčku leteckých společností. V roce 2011 můžeme v první desítce vídět jména jako Qatar, Qantas, Air New Zeland, Thai Airways nebo třeba Asiana Airlines. Opět se jedná o volbu cestujících. Je otázkou, na kolik jsou průzkumy zkresleny jejich státní příslušností.

Kéž bychom jednou mezi prvními mohli hrdě spatřit také naše Letiště Praha nebo České Aerolinie.

 

Autor: Jakub Velička, Zdroj: World Airport Award

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka