Emirates rozšiřuje svou síť ve Spojených státech novými linkami do Seattlu a Dallasu

04.10.2011

Emirates, jedna z nejrychleji rostoucích leteckých společností, představila své nové plány expanze ve Spojených státech zahájením pravidelných denních linek do Seattlu a Dallasu.

Na obě mezinárodní letiště Dallas – Fort Worth a Seattle – Tacoma budou létat přímé linky od 2. února, respektive od 1. března 2012. 


 
Emirates zahájí pravidelnou linku do Seattlu od 1. března 2012.

"Tyto nové linky zdůrazňují důvěru Emirates a její dlouhodobý závazek ke Spojeným státům," řekla Jeho Výsost šejk Ahmed bin Saeed Al-Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel Emirates Airline a Emirates Group. "Díky již šesti místům ve Spojených státech budou mít zákazníci, kteří cestují z i do země, snadnější přístup k naší rozsáhlé globální síti než kdykoli dříve."

"Naše nejnovější expanze ukazuje, jak Emirates pokračuje v investicích do produktů a služeb, a to i ve složitém ekonomickém období," dodala Jeho Výsost. "Je to proto, že jsme vždy uměli předvídat to, co se nyní stává uznávanou pravdou – že poptávka po letecké dopravě bude i nadále v dlouhodobém horizontu růst, i přes řadu problémů, kterým toto odvětví čelí. Touto současnou investicí poskytuje společnost Emirates Spojeným státům ekonomickou podporu a současně ujišťuje, že bude řádně sloužit budoucím požadavkům svých zákazníků v letecké dopravě."

Seattle leží v srdci severozápadního Pacifiku, v koridoru o délce 400 mil, který zahrnuje státy Washington, Oregon, Montana a Idaho ve Spojených státech a Britskou Kolumbii v Kanadě. Město je domovem některých světově proslulých globálních společností, jako je např. Boeing, Microsoft, Starbucks, Amazon, Expedia, Nintendo a Nordstrom.
 
Oblast severozápadního Pacifiku se může pochlubit množstvím turistických atrakcí světové úrovně, včetně hor, sjezdovek, pláží a sladkovodních jezer. Seattle je vstupní branou do známého lyžařského střediska Whistler a Yellowstone, prvního národního parku Ameriky, který je domovem velkého množství divoké zvěře, včetně medvědů grizzly, vlků, bizonů a losů.

Stát Washington bude mít přímé spojení s centrálou Emirates Dubají

Linka Emirates do Seattlu pomůže dalšímu posílení vztahů letecké společnosti s Boeingem. Tento měsíc Boeing předpověděl stabilní výhled pro výrobu letadel na několik příštích desetiletí a odhaduje, že do roku 2030 by mohla být poptávka po přibližně 31 000 letadlech v hodnotě 4 trilionů USD.

Emirates je již dnes největším provozovatelem letadel Boeing 777 na světě, v loňském roce společnost objednala dalších 30 letadel typu 777-300ER, díky kterým se jejich celková objednávka Boeingů 777 vyšplhala na 132 kusů.

"Emirates je nejen největší mezinárodní dopravce – slouží jako spojnice Spojených států s velkou částí světa," řekl Bill Bryant, předseda Komise Port of Seattle. "Tato přímá linka napojí Seattle k nové oblasti a vytvoří pracovní místa a turistické příležitosti pro náš stát.“

Linka do Dallasu bude zahájena 2. února 2012.

Hrubý domácí produkt metropolitní oblasti Dallas – Fort Worth z roku 2008 byl odhadován na 382 miliard USD, což je ve výši národního HDP Norska a Saúdské Arábie, a větší než má Rakousko a Dánsko. Metropolitní oblast je domovem 500 společností, včetně ExxonMobil, Texas Instruments, Kimberly-Clark, J.C. Penney a Southwest Airlines.

Metropolitní oblast Seattlu vytvořila podle studie Brookings Institution v roce 2008 celkový vývoz v hodnotě 24,2 miliard dolarů, přičemž vývoz do Spojených arabských emirátů dosáhl v roce 2009 výše 2,76 miliard USD. V témže roce dosáhl texaský vývoz do SAE více než 1,7 miliard USD, což představuje nárůst exportu o více než 192 procent od roku 2002.

Linka Emirates do Seattlu pomůže podpořit export ze státu Washington, včetně softwaru, rozhlasového a televizního zařízení, náhradních dílů do letadel, lékařských a chirurgických potřeb, videoher a potravin; zamíří na trhy včetně Spojených arabských emirátů, Číny, Japonska, Indie a Hong Kongu.

Komoditní propojení mezi Dallasem a SAE zahrnuje zařízení související s ropným a plynárenským průmyslem, náhradní díly a high-tech vybavení. Kapacita 15 tun na každém letu Emirates pomůže tento obchod podpořit.

"Tento krok společnosti Emirates přináší na Dallas – Fort Worth nového a velmi ceněného mezinárodního leteckého partnera," řekl Jeffrey P. Fegan, generální ředitel společnosti Mezinárodní letiště Dallas – Fort Worth. "Přímá linka Emirates mezi Dallas – Fort Worth a Dubají spojuje dvě globální super centra pro cestovatele z USA na Dálný a Blízký východ, indický subkontinent a do Afriky u letecké společnosti, která nastavuje trendy."

Počínaje 2. únorem 2012 bude linka EK 221 odlétat z Dubaje denně v 2:45, přílet do Dallas – Fort Worth je v 9:05. Zpáteční linka EK 222 odlétá z Dallasu v 11:50, přílet na mezinárodní letiště v Dubaji je v 12:20 následující den.
 
Od 1. března 2012 bude linka EK 229 odlétat z Dubaje denně v 9:50 a přiletí na mezinárodní letiště Seattle – Tacoma v 13:10. Linka EK 230 odletí ze Seattlu v 17:10, s příletem do Dubaje v 19:40 následující den.

Na obou linkách budou létat letadla typu Boeing 777, která nabízejí nejvyšší úroveň pohodlí pro cestující, luxusní privátní apartmá v první třídě, sedadla typu lie-flat v business třídě a velkoryse dimenzovaná sedadla v ekonomické třídě.

Cestující ve všech třídách si mohou užívat tolik oblíbený ICE zábavní systém. Nabízí k výběru více než 1200 kanálů zábavy, z toho 200 filmů z celého světa, 100 televizních kanálů, více než 500 zvukových kanálů, 100 videoher a zpráv a také sportovní a obchodní novinky.

Zákazníci se také mohou těšit na lahůdky ve všech třídách a na bezproblémové přestupy v terminálu 3 dubajského letiště do celosvětové sítě více než 110 destinací Emirates.
 
 S flotilou 157 letadel a jako dnes největší provozovatel letadel A380 na světě, létá Emirates v současné době do 114 destinací v 67 zemích.
 
Linky do Basry, Ženevy a Kodaně již byly v tomto roce zahájeny. Lety do Petrohradu začínají 1. listopadu, následovány Bagdádem od 13. listopadu. Rio de Janeiro a Buenos Aires budou novým spojením do jižní Ameriky od 3. ledna 2012. Dne 1. února 2012 zahájí Emirates svou 20. a 21. destinaci v Africe tím, že bude pětkrát týdně létat do Zambie a Zimbabwe.


Zdroj: tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka