Více spojení s Afrikou – Emirates spouští linky do Zambie a Zimbabwe

24.09.2011

Nové linky rozšíří síť společnosti Emirates v Africe na 21 destinací


 
Emirates začne létat do Zambie a Zimbabwe od 1. února 2012.

Hustá síť linek společnosti Emirates v Africe se rozšíří o dvě další destinace – Lusaku, hlavní město Zambie, a Harare, hlavní město Zimbabwe.

Zambie a Zimbabwe, které mají společnou hranici tvořenou Viktoriinými vodopády, jedním z přírodních divů světa, budou od 1. února 2012 spojeny pěti lety týdně s Dubají.

„Společnost Emirates si je vědoma velkého potenciálu Afriky, která je dnes jedním z nejrychleji se rozvíjejících ekonomických regionů na světě, který těží především z trhu na kterém je víc než jedna miliarda lidí, vzrůstající poptávky a hojných přírodních zdrojů,“ řekla Jeho Výsost šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel Emirates Airline a Emirates Group.

„Zambie a Zimbabwe budou naší 20. a 21. africkou destinací a díky jejich zařazení do naší celosvětové sítě jsme schopni našim zákazníkům poskytnout více flexibility a možností výběru. Díky tomu se také rozšíří stávající obchodní trasy a vytvoří se také nové trhy pro turismus,“ dodala Jeho Výsost.

„Příchod aerolinií takového formátu, jako je Emirates, bude pro Zimbabwe velmi významný, zlepší kapacitu spojů, jejich návaznost a výběr, neboť země usiluje o ekonomické oživení pomocí nových obchodních možností, turistiky a investic,“ řekl David Chawota, generální ředitel Úřadu pro civilní letectví Zimbabwe. „Jsme nesmírně hrdí na vybavení, jaké má naše mezinárodní letiště v Harare a těšíme se na to, že zákazníkům společnosti Emirates z celého světa poskytneme ty nejlepší služby. Velmi oceňujeme pomoc naší vlády, která nám velmi ulehčila jeho výstavbu.“

Na trase Dubaj – Lusaka – Harare bude létat stroj Airbus A330-200 v konfiguraci se třemi třídami, který nabídne 12 luxusních míst v první třídě, 42 sedadel v business třídě a spoustu prostoru pro 183 cestujících v ekonomické třídě.

Cestující ve všech třídách si vychutnají občerstvení připravené skvělými šéfkuchaři, několika oceněními ověnčené služby poskytované mnohonárodnostním palubním personálem, jehož členové pocházejí ze 120 zemí a také stovky zábavních kanálů a možnost posílat a přijímat textové zprávy.

Pasažéři letící s Emirates z Lusaky a Harare budou moci v Dubaji plynule navázat na spoje směřující na Dálný i Blízký východ, Indický subkontinent, do Evropy a Austrálie a Oceánie.

Hlavním místem, které musí každý návštěvník Zambie a Zimbabwe vidět jsou Viktoriiny vodopády – místo zapsané na seznam přírodního dědictví UNESCO. Z 1,7 km širokého přírodního zázraku padá voda z výšky více než 100 metrů, což z vodopádů dělá největší vodní clonu na světě. Obě země se mohou chlubit také dalšími dech beroucími místy, včetně několika safari parků.

Viktoriiny vodopády lze navštívit jak ze Zambie, tak i ze Zimbabwe.

Kapacita 16 tun nákladu podpoří import a export rozmanitých komodit, jako jsou stroje a strojní zařízení, oblečení, počítačové komponenty a léky. Toto zboží bude dováženo z trhů, jako jsou Spojené arabské emiráty, jihovýchodní Asie, Indický subkontinent a Evropa. Čerstvé květiny, ovoce a zelenina budou hlavním exportním zbožím – budou směřovat do destinací především v Evropě, Číně, Saúdské Arábii a Jižní Koreji.

Afrika byla jedním ze dvou kontinentů, který zažíval rekordní ekonomický růst i v období nedávného globálního zpomalení ekonomického růstu a tempo jejího růstu podle Harvard Business Review letos pravděpodobně přesáhne 5 %.

Celkový HDP je zde nyní přibližně stejně vysoký, jako má Brazílie či Rusko, předpovědi naznačují, že celkové příjmy afrických zemí mohou vyrůst o přibližně trilion USD do roku 2020. Počet domácností s diskrečními příjmy by měl v následujících 10 letech vzrůst o 50 %.

Počínaje 1. únorem 2012, bude let EK 713 odlétat z Dubaje každé pondělí, úterý, středu, pátek a neděli v 9:25, v Lusace přistane v 14:50. Spoj odletí z Lusaky v 16:20 a v Harare přistane v 17:20. Zpáteční spoj opustí Harare v 19:20, do Lusaky dorazí v 20:20. Odtud odletí ve 21:50 a přistane v Dubaji v 7:10 dalšího dne.

Emirates má flotilu 157 letadel a je největším provozovatelem Airbusů A380 na světě. V současné době společnost létá do 114 destinací v 67 zemích.

Lety na linkách do Basry, Ženevy a Kodaně začaly létat v průběhu letošního roku. 1. listopadu začnou lety na lince do Petrohradu, 13. listopadu bude následovat Bagdád. Nové spoje do jižní Ameriky – do Ria de Janeira a Buenos Aires, začnou létat od 3. ledna 2012.

V tuto chvíli Emirates provozuje 19 linek pro přepravu pasažérů i carga napříč Afrikou.


 Zdroj: tiskové zprávy
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

limba engleza - онлайн

Odpovědět

Datum : 31.07.2020 23:03, Vložil : usaengMuM

[url=http://www.topenglish.md/ru]английский язык[/url] - интенсивные онлайн курсы по английскому

geologic relocator

Odpovědět

Datum : 20.11.2019 13:07, Vložil : ZacharyWef

http://pillsgen.site aestivate , privateness , salicylamide

limba engleza

Odpovědět

Datum : 24.09.2019 02:23, Vložil : TopEndMuM

[url=http://topenglish.md/ro/news/se-anun-nscrierea-n-grupe-de-studiere-a-limbii-engleze-pentru-adul-i-2019.html]cursuri de limba engleza 2019[/url]

Сателлитная сетка

Odpovědět

Datum : 16.11.2018 05:08, Vložil : karinex

Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — комплекс мер по внутренней и внешней оптимизации для поднятия позиций сайта в результатах выдачи поисковых систем по определённым запросам пользователей, с целью увеличения сетевого трафика (для информационных ресурсов) и потенциальных клиентов (для коммерческих ресурсов) и последующей монетизации (получение дохода) этого трафика. Обычно чем выше позиция сайта в результатах поиска, тем больше заинтересованных посетителей переходит на него с поисковых систем. При анализе эффективности поисковой оптимизации оценивается стоимость целевого посетителя с учётом времени вывода сайта на указанные позиции и конверсии сайта.

Основные направления поискового продвижения

Поисковые системы учитывают множество внутренних и внешних параметров сайта при вычислении его релевантности (степени соответствия введённому запросу): - плотность ключевых слов (сложные алгоритмы современных поисковых систем позв

Оборудование бу

Odpovědět

Datum : 06.10.2017 15:31, Vložil : AncicMuM

Спасибо за инфу[url=http://agrolinepro.ru/agricultural-machinery]![/url]

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka