Předběžné výsledky společnosti easyJet za rok končící 30. září 2011

23.09.2011

Předběžné obchodní výsledky společnosti easyJet i nadále potvrzují její stabilitu a sílu celé její letecké sítě. Přispěly k tomu především linky, které využívají business pasažéři a lidé cestující na kratší dovolené. Díky tomu easyJet očekává, že se bude nárůst celkových příjmů na sedadlo v druhém pololetí pohybovat okolo 6 % (za celý rok okolo 3 %).

Důraz společnosti easyJet na kontrolu nákladů společně s dobrým pozemním odbavováním a údržbou letadel přinesl výsledky, jaké se za daný rok odhadovaly. Ze zprávy zároveň vyplývá, že easyJet létal přesně na čas. V červenci přistálo včas 80 % letů a v srpnu, se zlepšením po celé síti, dokonce 85 %.
Díky tomu rada společnosti easyJet očekává, že zisk za rok končící 30. září 2011 se bude před zdaněním pohybovat mezi 240 a 250 miliony liber. To odpovídá 12% návratnosti vloženého kapitálu. Čistý peněžní tok z provozní činnosti se zlepšil. Čistá hotovost na konci roku se očekává mezi 50 a 100 miliony liber.

Dividendy a návratnost kapitálu

V souladu s politikou ohlášenou v listopadu 2010 správní rada společnosti easyJet předpokládá, že zaplatí běžnou dividendu ve výši pětinásobku krytí, což je přibližně 40 milionů liber za rok končící 30. září 2011.
 
Vzhledem k dobrým výsledkům společnosti v posledních dvanácti měsících, rada očekává návrh na jednorázové navrácení kapitálu (pravděpodobně formou dividendy) ve výši 150 milionů liber.

Dohromady to představuje přibližnou celkovou návratnost akcionářům za rok asi 190 milionů liber. Roční dividenda a jednorázové vracení, v případě, že se nevyskytnou žádné nepředvídané okolnosti, bude ohlášeno společně s celoročními výsledky v listopadu a vyplácet se bude na začátku kalendářního roku 2012.

Rezervace na rok 2012

V první čtvrtině roku končícího 30. září 2012 je již třetina sedadel rezervována, což je stejný počet jako minulý rok. Celkové příjmy za sedadlo i nadále vykazují zlepšení oproti minulému roku. 


Zdroj: tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka