Emirates SkyCargo slaví otevření nové trasy

16.09.2011

Boeing 777F spojí podniky v Austrálii, Hongkongu a Singapuru s globální sítí Emirates

Emirates SkyCargo, nákladní divize Emirates Airline, včera slavnostně zahájila provoz na nové nákladní trase na Dálný východ a do Austrálie a Oceánie.

Nové nákladní letadlo Boeing 777 bude pravidelně jednou týdně létat na trase Dubaj – Singapur – Sydney – Hongkong – Dubaj. Bude tak zajišťovat další spojení klíčových obchodních míst s centrem Emirates Dubají, která může tato místa propojit se 114 destinacemi ze sítě společnosti.

Nákladní letadlo Boeing 777 s kapacitou 103 tun bude každý týden létat na lince Dubaj – Singapur – Sydney – Hongkong – Dubaj, čímž obchodně propojí tato města s dalšími 114 destinacemi ze sítě Emirates.

Boeing 777F, který poprvé přistál v Sydney 12. září, má kapacitu až 103 tun nákladu.

"Tato nová linka nejen navyšuje kapacitu, ale poskytuje našim zákazníkům více možností přepravy nákladu a nové obchodní příležitosti," řekl Hiran Perera, SVP Cargo Planning & Freighters, Emirates.

"V současné době přepravujeme náklad v přepravních prostorech dopravních letadel v rámci 126 letů týdně mezi Dubají a Austrálií, stejně jako v 28 letadlech do Hongkongu a 42 letadlech do Singapuru. Nákladní letadlo s širokými dveřmi na hlavní palubu zvýší naši schopnost převážet nadměrné zásilky, "dodal Perera.

"Tím se naše kapacita dovozu do Austrálie dostane na 1370 tun týdně a, za současných nejistých ekonomických podmínek, je tak dalším důkazem našeho závazku k podpoře mezinárodního obchodu pro podniky v regionu."

Inaugurační let, který nesl 100 tun nákladu včetně zdravotnického zařízení, diagnostických přístrojů, náhradních dílů, textilu a oděvů, přivítal Greg Johnson, cargo manažer Emirates v Austrálii a Alex Barkway, cargo manažer Emirates v Novém Jižním Walesu.

"Přidání samostatné nákladní linky je významným milníkem v růstu Emirates SkyCargo v Austrálii a nabízí nové možnosti pro expanzi do jiných oblastí nákladní letecké dopravy," řekl Johnson. "S vysokým kurzem australského dolaru, který podporuje dovoz, nám tento nový letoun také poskytne na místním trhu tolik potřebnou, dodatečnou kapacitu," dodal Johnson.

EK9920 odlétá z Dubaje každou neděli v 20:35 a přistane v Singapuru následující den v 7:55. Letoun B777F pak odlétá v 09:00 a dokončuje svůj let v 18:30, kdy přistává na mezinárodním letišti v Sydney.

Inauguračního letu se zúčastnili (zleva): Markus Poller, supervizor dovozu DB Schenker; Greg Johnson, manažer carga Emirates, Austrálie; Mark Kari, výkonný prodejce NSW Cargo, Emirates; a Ralf Muller, generální ředitel NSW DB Schenker.

Zpáteční let – EK 9921 – odlétá ze Sydney každé pondělí v 21:30 a přistane v Hongkongu v úterý v 4:35. Hongkong opouští v 7:35 jako linka EK 9865 a končí v Dubaji v 10:35.

S dlouhým doletem a technologicky vyspělými motory General Electric (GE) nabízí Boeing 777F větší flexibilitu než jakékoliv jiné nákladní letadlo, které je v současnosti v provozu. Ze všech velikostně srovnatelných letadel má nejnižší spotřebu paliva, která je téměř o 18 procent menší než u jiných nákladních letadel současnosti.

Emirates SkyCargo představila svůj první Boeing 777F v březnu 2009. V prosinci 2010 uskutečnila svůj dosud nejdelší let bez mezipřistání - 17,5 hodiny ze Sydney do New Yorku – letadlem Boeing 777F. Emirates je největším provozovatelem letadel Boeing 777 na světě, v současné době jich má ve své flotile 91.


Zdroj: tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka