Podzimní historická výprava s easyJet do Amsterdamu

14.09.2011

easyJet, přední evropská nízkonákladová letecká společnost, láká své zákazníky na jedinečnou cestu za historií a kulturou do metropole Nizozemí – Amsterdamu. Zde se nachází celá řada světově proslulých muzeí. Za návštěvu určitě stojí největší nizozemské národní muzeum Rijksmuseum nebo Van Goghovo muzeum, které se může pyšnit největší sbírkou obrazů malíře Vincenta van Gogha na světě. Společnost easyJet létá přímo z Prahy do Amsterdamu a nejlevnější letenky seženete od 539 korun.

Období babího léta je přímo stvořené pro cestování a poznávání cizích krajin. S easyJet mohou lidé objevovat tajemství a zajímavosti například Amsterdamu a jeho muzeí. Přímo na náměstí Museumplein se nachází jak Národní muzeum Rijksmuseum, tak i Muzeum Van Gogha. Největší nizozemské muzeum Rijskmuseum nabízí v několika sálech zajímavý přehled dějin země, ale mimo jiné i proslulé obrazy malíře Rembrandta nebo Degase. Kromě stálých muzejních sbírek jsou pro návštěvníky připraveny tematické expozice, které jsou zde k vidění pouze o tomto podzimu. Například od 7. září do 4. prosince si mohou návštěvníci prohlédnout unikátní výstavu dokumentárních fotografií od slavného nizozemského fotografa Kadir van Lohuizen o tragické události 11. září 2001. Ovšem každý, kdo se rozhodne navštívit národní muzeum v pátek, by si rozhodně neměl nechat ujít jedinečnou nabídku muzea. Každý pátek od 14.00 hodin si můžete užít bezplatnou prohlídku a přednášku se zdejšími kurátory a restaurátory, kteří se rádi podělí o své znalosti a zodpoví všechny otázky. Muzeum je otevřeno denně od 9 do 18 hodin a vstupné pro dospělého je v přepočtu 300 korun a pro návštěvníky do 18 let zdarma.  Milovníci umění také určitě navštíví muzeum malíře Vincenta van Gogha, které se pyšní největší škálou obrazů od tohoto malíře na světě. Zároveň jsou zde k vidění obrazy dalších, neméně známých, umělců – Claude Moneta, Paula Gauguina či Pabla Picassa.

 

Zdroj: tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka