Pilot Aeromexico se pokusil propašovat do Evropy 42kg kokainu

23.08.2011

Španělské úřady zadržely pilota Mexických aerolinek Aeromexico při pokusu propašovat do země 42 kilogramů kokainu. Se zprávou přišla Mexická ambasáda (ES).

Co-pilot Ruben Garcia byl při činu zadržen již minulý čtvrtek, stalo se tak na letišti Barajas v Madridu. Španělské úřady věc potvrdily, nicméně odmítli přidat jakýkoliv komentář nebo bližší informace.

Společnost Aeromexico uvedla, že jejich pilot byl zadržen během rutinní prohlídky zavazadel. V prohlášení je také uvedeno, že svého zaměstnance suspendovali, ale zatím nebyli kontaktováni španělskými úřady. Zpráva dále uvádí „Celé události velmi litujeme a jsme připraveni španělským úřadům v této věci kdykoliv pomoci“.

Není to poprvé, co se zaměstnanci této společnosti pokusili do Evropy pašovat drogy. Loni v prosinci byli zadrženi 3 stewardi (muži) za pokus o pašování 140 kilogramů kokainu. K zadržení dopomohla jejich 3 identická zavazadla, která vzbudila při kontrole podezření.

Mexiko je známo svými drogovými kartely a gangy, které se pokoušejí přes severní hranice pašovat drogy do USA.

Autor: Jakub Velička, Zdroj: HeraldSun.com.au

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka