Emirates Airline slaví jeden rok v Praze

18.08.2011

Více než 150 000 pasažérů, přes šest milionů kilogramů nákladu – Emirates Airline právě slaví rok v hlavním městě České republiky.

Od spuštění každodenních přímých letů z Prahy do Dubaje v červenci 2010, nabývá Emirates na popularitě. Ukazuje se, že cestovatelé z České republiky touží prozkoumávat Dubaj a dalších více než 100 dalších destinací ze sítě Emirates.

V průběhu minulého roku létali Češi s Emirates Airline do 45 různých destinací. Mezi nejpopulárnější místa, do kterých se přes Dubaj dostávali, patřil Auckland, Bangkok, Dillí, Hong Kong, Kuala Lumpur a Mauricius. A kdo má zájem cestovat do Prahy? Návštěvníci ze Spojených arabských emirátů, Austrálie, Číny, Indie, Singapuru, Saúdské Arábie, Japonska, Jižní Korey, Kuvajtu, Jihoafrické republiky, Malajsie, Nového Zélandu a seznam by mohl pokračovat.

Na palubě letadla mohou pasažéři relaxovat a vychutnávat zážitek z letu, který Emirates přináší. Členem palubního personálu složeného z mnoha národností je běžně na každém letu Praha-Dubaj alespoň jeden český člen posádky. Z Čechů působících v rámci skupiny Emirates pracuje přes stovku jako palubní personál, žijící v domovském městě Emirates Airline – v Dubaji. Tato letecká společnost je proslavená vynikajícími pokrmy servírovanými v průběhu letu, jež jsou připravovány skvělým šéfkuchařem. Mezi pokrmy podávanými v Business třídě najdeme oblíbené české speciality jako například kuřecí roládu, staročeskou kachnu nebo hovězí guláš s česnekem.

Let s Emirates uplyne velice rychle díky zábavě nabízené na palubě, ta zahrnuje mezinárodní filmy, televizní programy, hudbu a hry. Emirates v současné době nabízí svým pražským zákazníkům možnost využít mobilní palubní vstupenku, zaslanou na jejich mobilní telefon s připojením k internetu. Tímto způsobem poskytuje zákazníkům cestování bez stresu a potřeby zbytečných papírů.

„Od doby, kdy k nám přišla společnost Emirates, je pro mě cestování mnohem rychlejší, jednodušší a pohodlnější,“ řekl Rudolf Liška, držitel Zlaté karty Emirates Skyward klubu. „Jejich servis je špičkový a přímý let do Dubaje mi pokaždé velice rychle uteče.“

Mezitím, co si pasažéři užívají spoustou oceněními ověnčené služby společnost, Emirates SkyCargo zajišťuje export a import do České republiky. Mezi nejčastěji dovážené artikly patří čerstvé ovoce, zelenina, ryby, květiny a léčiva. Česká republika vyváží české sklo, automobilové díly, zdravotnický materiál, hračky a čokoládu. SkyCargo nabízí největší kapacitu vývozu z Prahy – až 15 tun denně. Jedním z důvodů, proč slaví SkyCargo takový úspěch, je systém e-freight. Zákazníci ocení tento systém, protože téměř celý proces vypravení nákladu může být proveden online. Emirates je světově vedoucím přepravcem využívajícím systém e-freight a vypravuje touto cestou okolo 12 % zásilek z kompatibilních letišť.

V Praze má Emirates Airline 26 zaměstnanců, ti pracují v kanceláři v centru města a na letišti a zajišťují také nákladní dopravu. V říjnu loňského roku otevřela Emirates kancelář ve Slovanském domě, kde mohou zákazníci získat informace o možnostech cestování, poptávat lety a destinace a rezervovat letenky i ostatní aktivity spojené s cestováním. Kancelář je otevřená od pondělí do pátku od 9:00 – 17:00 na adrese Na Příkopě 22 nebo telefonním čísle 239 016 320.

Emirates pravidelně hledá místní talentované lidi. Pražských náborových dní se v posledních letech zúčastnilo téměř 500 uchazečů. Úspěšní kandidáti si nyní mohou užívat skvělého života plného cestování se základnou v jednom z nejúžasnějších měst na světě. Další kolo náboru palubního personálu se bude v Praze konat 27. srpna. Pro více informací navštivte stránky Emirates Group s nabídkou pracovních míst – The Emirates Group Career Centre.

„Celý tým Emirates se v průběhu minulého roku s velikým potěšením podílel na budování pražské linky a jsme velice potěšeni, že jsme mohli vyplnit volné místo na této potřebné letecké trase,“ řekl Bořivoj Trejbal, Country manager Emirates pro Českou republiku. „Na čem nám nejvíce záleží, je péče o zákazníky; chceme překvapit a potěšit každého pasažéra a vidět jej opouštět naše letadlo s úsměvem na tváři.“

Otevření pravidelné přímé linky Emirates z Prahy do Dubaje přineslo již v prvním roce provozu dynamické navýšení počtu cestujících do této metropole. V uplynulém roce ji využil více než dvojnásobný počet cestujících. Široká síť návazných letů Emirates z Dubaje navíc představuje pro cestující z Prahy nové možnosti spojení do řady destinací na východní polokouli, jakož i zpřístupňuje Prahu a Českou republiku návštěvníkům z těchto vzdálených míst. Jak uvedl Stanislav Zeman, výkonný ředitel pro letecký obchod a marketing Letiště Praha, linka Emirates do Dubaje významnou měrou přispívá k aktuálnímu nárůstu celkového počtu cestujících mezi Prahou a Blízkým východem (meziročně o 44 % cestujících více), Asií (nárůst o 23 %) a Austrálií (18 %).

Let EK 140 opouští Prahu denně v 16:20 a přistává v Dubaji v 00:10 následujícího dne. EK 139 opouští Dubaj v 10:30 a přistává v Praze v 14:50. Na lince je nasazen letoun Airbus A330-200, který nabízí 278 míst v Business a Ekonomické třídě.


Zdroj: Tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka