Flotila Emirates o 26 % výkonnější než průměr Mezinárodní asociace leteckých dopravců (IATA)

15.08.2011

Skupina Emirates Group zveřejnila svoji první komplexní Zprávu o životním prostředí – studii, která ukazuje, že její efektivita emisí oxidu uhličitého je o 26 % lepší než mezinárodní letecký průměr.

Auditorská zpráva mapující fiskální období 2010-2011 analyzuje data o vlivu na životní prostředí z různých aktivit skupiny Emirates, včetně letecké dopravy, dnata carga i pozemních obchodních aktivit, a také celou řadu obchodních aktivit na zemi – od strojírenství až po catering.

Tato zpráva si klade za cíl porozumět vlivu skupiny na životní prostředí stejně jako identifikovat možnosti vedoucí ke zlepšení a zachycení nejlepších postupů pro všech 60 000 zaměstnanců.

Kromě údaje o efektivitě emisí oxidu uhličitého 0,75 kg na tuno-kilometr (TK), která byla o 26 % lepší, než je průměr flotily IATA, patří mezi další významné ukazatele zprávy:
  
• Ukazatel efektivity leteckého paliva 4,12 litrů na 100 osobo-kilometrů (PK)
• 3,3 miliónu kilogramů palubního odpadu, který byl recyklován dnata a Emirates Flight Cateringem
• Úplně první otevření dnata nákladní brány č. 5, uhlíkově neutrálního skladu na Blízkém východě
• 175 000 stromů zasazených v certifikovaném uhlíkově neutrálním rezortu Wolgan Valley Resort and Spa
• Zlepšení fauny a flóry prostřednictvím sponzorování pouštní rezervace Dubai Desert Conservation Reserve, která zabírá více než 5 % rozlohy Dubaje
• Přínos otevření dubajské stanice metra v centrále Emirates Group
• Vítěz ocenění Middle East’s Responsible Tourism Award v rámci udílení světových cestovních cen za rok 2010

“Emirates bere svůj závazek k životnímu prostředí velmi vážně a snaží se být průkopníkem a vůdcem ve svém oboru. Zpráva je více než jen ukázkou výkonu skupiny, bude sloužit jako budoucí měřítko úspěchu ve všem, co děláme“, řekl Andrew Parker, senior vice prezident záležitostí veřejných, průmyslových, mezinárodních a životního prostředí.  “Ať už jde o leteckou společnost, odbavování cestujících v rámci dnata nebo v našich jiných zařízeních, Emirates je zaměřena na maximalizaci eko-efektivnosti s cílem minimalizovat naše dopady na životní prostředí.
 
Jeden z příkladů závazku Emirates Group v oblasti palivové efektivnosti je nedávná účast společnosti Emirates v programu INSPIRE (Strategické partnerství v Indickém oceánu ke snižování emisí) se dvěma testovacími lety (jeden z Dubaje do Brisbane, druhý z Perthu do Dubaje). Cílem iniciativy INSPIRE je změřit zlepšený dopad „perfektního letu“ na životní prostředí – minimalizováním zpoždění na zemi, využitím vhodných pojížděcích a přistávacích drah, prováděním postupného stoupání a klesání – při současném létání po optimálních trasách na základě stávajících meteorologických a leteckých podmínek.
 
Výsledky z těchto dvou letů představují celkové úspory více než 6 250 litrů paliva a více než 16 000 kg emisí oxidu uhličitého. Od roku 2003 spolupracuje Emirates na letech do Austrálie s řízeními letového provozu, snížení emisí u těchto letů za pětileté období představuje potenciální úspory 9,6 mil. litrů paliva a 24 268 tun emisí oxidu uhličitého. Za rok 2011 by, na základě odhadovaných 63 letů týdně, měly být úspory v řádu 2,47 mil. litrů paliva a 6 850 tun oxidu uhličitého.   

„Lety v programu INSPIRE jsou jen jedním z příkladů našeho trvalého úsilí o snižování dopadů na životní prostředí a našeho závazku k zelenější budoucnosti,“ vysvětluje kapitán Alan Stealey, divizní senior vice prezident leteckých operací. “Tyto lety ilustrují dlouhodobou strategii Emirates pojmenovat starosti, které si naši zákazníci, naši partneři i celý sektor dělá o životní prostředí. Tato strategie se stala součástí běžné provozní struktury naší organizace, nejen něčím, čím bychom se zabývali jednou za rok.“

Dva lety programu INSPIRE jsou jen posledním příkladem účasti Emirates v podobných iniciativách. Emirates provedla své první lety testující snižování emisí už v roce 2003 a spolupracuje s dalšími zúčastněnými stranami v tomto odvětví za účelem vytvoření iniciativy „flexibilní trasy“ nad leteckým prostorem Afriky, Asie a Austrálie.

Emirates uznává, že provádění aktivit jako je INSPIRE by nebylo možné bez podpory všech zúčastněných stran včetně organizací řízení letového provozu v Austrálii, Indii, na Maledivách, v Ománu, Srí Lance a hlavně ve Spojených arabských emirátech. Tento program zahrnuje úzkou spolupráci mezi celou řadou stran, včetně Společnosti letiště Dubaj, dubajského Řízení letového provozu, Generálního úřadu pro civilní letectví SAE a Navigačního centra  Sheikh Zayed, DGMAN Oman, Leteckého úřadu Indie, Maledivského letiště, Letiště a leteckých služeb Srí Lanka, Leteckých služeb Austrálie (především řízení leteckého provozu v Brisbane a Perthu), ATNS Jižní Afrika, Letiště Brisbane, Letiště Perth a Sekce dopravy Abu Dhabi  - stejně jako nespočetného množství dalších zaměstnanců a agentur.
 
Velká část ekologických úspěchů Emirates může být přičítána její mladé a ekologicky efektivní flotile a zlepšeným provozním postupům ve vzduchu. Nicméně skupina uznává, že dopady na životní prostředí z pozemního provozu jsou také kritické. Činnosti, jako jsou dnata pozemní obsluha, cargo, technické obory, catering a ubytování personálu, byly také brány v úvahu v tomto prvním sledovaném období.

Letová trasa společnosti Emirates z Dubaje do Brisbane z 16. července 2011, která ukazuje obvyklou (červená) a perfektní (modrá) letovou trasu.
  
S více než 60 000 zaměstnanci po celém světě a provozem na šesti kontinentech byl očekávaný rozsah zprávy obrovský. Pozornost této první zprávy byla zaměřena především na aktivity Emirates Group v Dubaji, která zahrnuje většinu činností – z hlediska celkového dopadu společnosti v oblasti emisí oxidu uhličitého. Skupina zamýšlí rozšířit rozsah zprávy v následujících obdobích tak, aby zahrnovala co nejvíce jejích zahraničních činností. Existuje stále mnoho výzev, ale jsme přesvědčeni, že dopady skupiny na životní prostředí se budou dále zlepšovat a prokážou, že skupina Emirates je vůdcem v oboru ve více než jen v jedné oblasti. 


Zdroj: tiskové zprávy  

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka