Vládní airbus parkuje pod střechu

12.08.2011

Nová moderní lehká montovaná hala na letišti v Praze - Kbelích je místem, kde nyní parkuje vládní dopravní letadlo airbus. Halu vyrobili zaměstnanci firmy POLAK CZ s.r.o. z Pardubického kraje za rekordních 30 dní.

„Hala je široká i dlouhá 38 metrů s okapovou výškou 9 metrů. Nosná konstrukce je vytvořena z lehkých ocelových rámů s finálním opláštěním technickou textilií vyvinutou speciálně pro tyto účely. Hala je doplněna vnitřní zateplovací vložkou, která má za úkol zajistit tepelnou pohodu uvnitř celého objektu,“ uvedl Pavel Bárta, vedoucí obchodu divize HALY společnosti POLAK CZ s.r.o.

Projektanti vyšli vstříc všem nestandardním požadavkům, které zadavatel vyžadoval. Kompletní halový systém musí být schopen, i s ohledem na požadovanou životnost, splňovat nároky spojené s klimatickými, uživatelskými a bezpečnostními podmínkami nejen na kbelském letišti. Celý systém, včetně vnitřního vybavení a vrat, kterými vjíždí letoun do haly, je plně demontovatelný a dá se složit do ISO kontejnerů, které jsou standardní součástí výbavy Armády ČR. V nich může být následně snadno přemístěn na jiné místo určení, kde je možné ho během krátké doby opět postavit a plnohodnotně využívat nejenom pro parkování letounu.

Firma POLAK CZ s.r.o. se sídlem v Opatově na Svitavsku má s výrobou hangárů bohaté zkušenosti. Na základě zadání Armády ČR v minulosti vyvinula a vyrobila mobilní hangár pro opravy vrtulníků, který v současné době slouží spojeneckým silám v Afghánistánu. Vejde se sem vrtulník Mi-171 a deset opravárenských kontejnerů. Slouží jako servisní centrum pro vrtulníky všech zúčastněných armád.


Hala pro parkování vládního letadla byla předána do užívání Ministerstvu obrany ČR ve čtvrtek 28. července.


Zdroj: Tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka