Emirates zahajuje službu mobilních palubních vstupenek v Praze

04.08.2011

Pro ještě efektivnější cestování, nabízí nyní společnost Emirates možnost získat palubní vstupenku přes mobilní telefony s přístupem k internetu – tím umožňuje svým zákazníkům cestovat bez stresu i bez papírů.  

Služba je dostupná pro všechny cestující, kteří využívají pohodlné on-line odbavení Emirates z Prahy i z Dubaje 24 hodin před odletem. Cestující se mohou přihlásit na www.emirates.com a nastavit si zaslání internetového přístupu ke své mobilní palubní vstupence emailem nebo prostřednictvím SMS zprávy. Uvedený odkaz jim na mobilním telefonu s připojením k internetu zobrazí čárový kód palubní vstupenky. 

„Spuštění služby mobilní palubní vstupenky Emirates podporuje nejen bezpapírové cestování a snižování spotřeby papíru, ale také splňuje požadavky cestujících nové éry, kteří hledají sofistikovanější a účinnější způsob řešení svých cest za podnikáním i volným časem“, říká Mohammed H Mattar, senior viceprezident divize letištních služeb Emirates. „Mobilní palubní vstupenka nabízí flexibilitu a kontrolu plně do rukou našich zákazníků, je také malým krokem směrem ke snížení našeho vlivu na životní prostředí.“  

Mobilní palubní vstupenkou se lze prokázat na všech odbavovacích přepážkách, letištních bezpečnostních kontrolách, na imigrační přepážce v Praze, v salóncích pražského letiště, u všech nástupních přepážek a v duty free obchodech. Služba umožňuje zákazníkům uschovat si všechny cestovní informace na jednom místě a zároveň šetří životní prostředí tím, že se cestuje bez papírů. V prvním roce spuštění se odhaduje, že samotné využití mobilních palubních vstupenek ušetří minimálně 550 kilogramů papíru. V rámci celé skupiny Emirates Group bylo ve finančním období 2010-11 recyklováno více než 3,6 miliónu kilogramů papíru a kartonů. Poté, co byla tato služba spuštěna v červnu v Dubaji, bylo vybráno více než 30 dalších letišť v celé síti Emirates, které splňují parametry mobilní palubní vstupenky.

Emirates létá přímo z Prahy do Dubaje denně od července 2010.

Pohodlně, přímo a bezpečně mohou zákazníci využít svá mobilní zařízení s přístupem k internetu k provádění mnoha úkolů včetně rezervací a změn letu, mobilního odbavení, hledání letových řádů a dokonce i kontroly dostupného vybavení, které je k dispozici při konkrétním letu. Jakmile se přihlásí na www.emirates.com, budou automaticky přesměrováni na verzi webových stránek optimalizovanou pro mobilní telefony.

 

Zdroj: Tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka