České aerolinie otevřou třetí linku z Karlových Varů, bude do Samary

04.08.2011

Počet destinací přímo dosažitelných z Letiště Karlovy Vary se díky nové pravidelné lince Českých aerolinií rozšíří o ruskou Samaru. České aerolinie zahájí její provoz na začátku listopadu. Společnost bude z Karlových Varů do Samary létat každou středu ve večerních hodinách nejnovějšími letadly typu Airbus A319. Prodej letenek byl zahájen již tento týden.

Let z Karlových Varů na nové lince OK 1910 bude vypravován každou středu ve 21:40, v Samaře přistane po téměř čtyřech hodinách letu ve čtvrtek ráno ve 4:30 místního času. Na zpáteční cestu se letadlo Českých aerolinií vydá ze Samary, Mezinárodního letiště Kurumoč, v 18:55 tamního času a v Karlových Varech přistane v 19:50. Pro České aerolinie je to šestá vlastní týdenní frekvence, kterou společnost bude operovat z Karlových Varů. Kromě Samary České aerolinie z Karlových Varů vypravují 4 lety týdně do Moskvy a jeden do Petrohradu. Další dva spoje společnost nabízí díky partnerské spolupráci s Aeroflotem na bázi vzájemného sdílení kódů.

„Každá nová linka do Ruské federace, do Střední Asie nebo na Ukrajinu je pro České aerolinie cenným a logickým vyústěním naší práce a snah více se prosazovat na tamním obrovském
a perspektivním trhu. I když je to trh nesmírně náročný, České aerolinie budou i do budoucna využívat každou obchodní příležitost na získání nových zákazníků. V této chvíli plánujeme další obchodní kroky, včetně zahájení operovaní několika dalších linek ve východní Evropě v následujících 12 měsících, přesně v souladu s principy postupné proměny dopravní sítě Českých aerolinií,“ doplňuje Jiří Marek, viceprezident pro obchod a marketing Českých aerolinií.

Nové frekvence do Lvova a Almaty
Záměr silnější orientace na východní trhy potvrzuje i přidání nových frekvencí na pravidelných linkách Českých aerolinií do západoukrajinského Lvova a kazašské Almaty. Od poloviny července České aerolinie operují také čtvrteční frekvenci do Lvova, čímž zvýšily počet týdenních frekvencí na pět. A od příštího týdne společnost zavede čtvrtý týdenní spoj do bývalého hlavního města Kazachstánu, do Almaty.


Zdroj: Tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka