Celkové příjmy společnosti easyJet vzrostly k 30. 6. 2011 o 23,2 %

25.07.2011

easyJet, přední nízkonákladová evropská letecká společnost, oznámila výsledky hospodaření za finanční čtvrtletí končící dnem 30. června 2011 . Příjmy easyJet vzrostly v meziročním srovnání o 23,2 % na 935 milionu liber. Počet přepravených cestujících vzrostl o 17,3 % na 14,4 milionů.

„Vysoká provozní a obchodní výkonnost ve sledovaném čtvrtletí odráží úspěšnou realizaci strategie, kterou jsme si vytyčili v listopadu loňského roku. Srpen představuje pro easyJet z obchodního hlediska důležitý měsíc. S kapacitou sedadel v letní sezóně, která je již nyní vyprodána z více než 75 %, očekáváme při současných cenách pohonných hmot a směnných kurzech zisk easyJet před zdaněním okolo 200 až 230 mil. liber za rok končící 30. září 2011, při předpokladu normálních okolností. Úspěšné působení společnosti easyJet prokazuje, že navzdory vysokým cenám pohonných hmot a nejistému ekonomickému prostředí, je společnost připravena se dále pozitivně rozvíjet,“ uvedla Carolyn McCall, výkonná ředitelka easyJet.

Nejdůležitější výsledky easyJet (čtvrtletní výsledky k 30. 6. 2011):

- Celkové příjmy vzrostly o 23,2 % na 935 mil. liber; příjmy z přepravy cestujících (jedná se o čisté tržby z prodeje letenek) se zvýšily o 20 % na 741 mil. liber.

- Počet přepravených cestujících se zvýšil o 17,3 % na 14,4 milionů.

- Počet vypravených sedadel vzrostl o 17,1 % na 16,7 miliónu, ukazatel obsazenosti se zlepšil o 0,2 procentního bodu na 86,3 %.

- Celkové příjmy na sedadlo vzrostly o 5,2 % na 56,02 liber. Příjmy z přepravy cestujících na sedadlo se zvýšily o 2,5 % na 44,37 liber (začaly projevovat investice do kapacity uskutečněné ve finančním roce 2010 a v prvním pololetí finančního roku 2011).

- Celkové příjmy na cestujícího se zvýšily o 5,1 % na 64,91 liber.

- Čisté peněžní prostředky společnosti k 30. červnu 2011 činily 112 mil. liber.
 
- Míra dodržování letového řádu se stále zlepšuje a v rámci celé sítě ve sledovaném čtvrtletí překročila 80 %.
 
- Pokračování realizace strategie vytyčené v listopadu loňského roku včetně zavedení flexibilní ceny letenek na easyJet.com. Ty jsou určené především pro cestující na služebních cestách. Počet takovýchto cestujících vzrostl během čtvrtletí o 20 %.


Očekávané výsledky easyJet za druhé pololetí (končící k 30. 9. 2011)

Společnost easyJet zaznamenává již nyní velký zájem o lety plánované na čtvrté čtvrtletí. Silná poptávka vede k vyšší obsazenosti a výtěžnosti letů, než se očekávalo. V důsledku toho se nyní předpokládá, že celkové příjmy na sedadlo se ve druhém pololetí zlepší přibližně o 5 až 6 % při plánovaném zvýšení výtěžnosti, poplatků za zavazadla a dalších vedlejších tržeb. Očekává se tedy, že celkové příjmy na sedadlo za celý rok po očištění o kurzové rozdíly vzrostou o 2 až 3 %.

easyJet plánuje, že kapacita, měřená počtem vypravených sedadel, ve druhém pololetí vzroste o 8 % (výpočet vycházející ze základních údajů, které jsou upraveny s ohledem na dopady výbuchu islandské sopky), respektive o 12 % (výpočet na základě vykázaných údajů). To znamená nárůst kolem 11 % za celý rok oproti roku 2010.


Zdroj: Tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka