easyJet bude létat i na letiště Londýn Southend

21.06.2011

easyJet, přední evropská nízkonákladová letecká společnost, otevře od dubna 2012 novou základnu na letišti Londýn Southend. Největší letecká společnost Spojeného království zde bude létat se třemi letadly A319 a zaměstná více než 150 pracovníků. easyJet předpokládá, že za první rok přepraví na tomto letišti okolo 800 000 cestujících.

Každý týden bude na letišti Londýn Southend odbaveno sedmdesát letů easyJet, přičemž si cestující budou moci vybrat z přibližně deseti evropských destinací, jako např. Barcelona, Faro a Ibiza. Letenky bude možné koupit od konce července 2011.

„Jsme nadšeni, že jako 20. základnu easyJet otevřeme právě letiště Londýn Southend. Letiště je na fantastickém místě jen kousek od Londýna a nabízí rychlé železniční spojení do centra města. Jedná se o jedinečnou příležitost nabídnout cestujícím prvotřídní servis, kdy se dostanou z letadla na vlak za patnáct minut,“ řekla Catherine Lynn, ředitelka péče o zákazníky společnosti easyJet.

Nová kontrolní věž už je v provozu, práce na rozšíření ranveje právě probíhají, nový terminál má být dokončen na podzim 2011 a v roce 2012 bude otevřen nový hotel. „To všechno dělá z letiště Londýn Southend ideální vstupní bránu pro podnikatele i rekreační cestující z celé Evropy, což nás přibližuje našemu cíli odbavovat přes dva miliony cestujících ročně,“ řekl Alastair Welch, výkonný ředitel letiště Londýn Southend.


Zdroj: Tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka