Na simulátoru je CASA C-295 M

20.06.2011

Tak a je to tady. Dlouho a silně frekventovaný letoun v našich médiích je na FS 2004.
Najdeme jej na  www.simviation.com. Stroj je v kamufláži našeho vojenského letectva, i když ty barvy se mi moc nezdají. Jinak ale jde o docela zdařilé dílko. Otevřít jdou skoro všechny dveře a rampa dosahuje až na zem. Dokonce je uvnitř terení UAZ.


Vybavení cocpitu  je velmi dobré, všechno funguje, obě obrazovky jdou zvětšit pro lepší čitelnost pouhým poklepnutím. Přístroje ukazují reálné hodnoty, navigace je velmi přesná a čitelná.  Ovládání motorů, vypínání, start, elektrosoustava, všechno je k dispozici. Zvuk motorů, podvozku a klapek je aktuální.. Navigační obrazovka má více možností zobrazení, obrazovka motorů jde také přepínat na ostatní systémy.

O letových vlastnostech se dá polemizovat. Mně osobně chybí taková ta animovaná hmotnost, která je u jiných modelů jistá. Toto letadlo není na zemi tak jisté. Vedení po zemi není jemné,  zatáčení je kostrbaté. Ale létat se s ním dá a docela příjemně Autopilot vede stroj  zcela přesně, navigační body a DME se dají dobře odečítat na displejích. Letové výkony  rychlosti, stoupání, zatáčení se zdají reálné. Na přistání je stroj háklivý. Je třeba dodržet rychlost a sedat s natažením, příďák položit pomalu. Jinak docela začne skákat.

Dostává se nám do ruky velmi pěkné letadlo. Já sám za sebe se s ním docela vyřádím. Ani na mne neplatí zákaz použití v Afganistánu. Koně Przewalského do Mongolska nevezu, ale jinak jsem velmi spokojen. Konečně máme něco dost aktuálního. Nezbývá, než podobným bláznům jako jsem sám popřát parádní polítáníčko.  Případné diskusi jsem nakloněn.

 

Zdroj: Zdeněk Tichý

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

CASA

Odpovědět

Datum : 20.09.2011 18:40, Vložil : Zdeněk

Díky Johnny. Opravdu se s tím nyní dá lítat a dokonce i přistát.

CASA

Odpovědět

Datum : 03.08.2011 18:56, Vložil : Johnny

Vůbec nelétá pěkně no a k těm barvám... no hrůza! Tady si stáhněte letoun s upravenou dynamikou http://www.ulozto.cz/9446110/casa-c-295m-rar a tady upraveny textury http://www.ulozto.cz/9467493/cef-rar Na fotorepaintu se pracuje!

Diiiky

Odpovědět

Datum : 21.06.2011 19:01, Vložil : j. franek

Díky za upozornění! Sice jako staromilec (a majitel "poněkud" staršího pc..) lítám stále 2002, ale model s texturou jde krásně naroubovat na "dvojkovou" 295 od Da Silvů. Pro majitele podobných vykopávek - je třeba jen v konfiguraci upravit contact points a lights aby sedělo ok, a je to. Sice se otevírá jen rampa ale to neni až tak podstatné, létá pěkně :-))) jf.

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka