Krátce: Dojmy z letu na simulátoru 787

19.06.2011

Jeden ze zaměstnanců Flightglobal.com si vyzkoušel let na simulátoru 787 a o svůj zážitek se krátce podělil s veřejností. Simulátor se nachází ve výcvikovém středisku Boeingu na letišti Gatwick v Londýně.

Dnes jsem poprvé v životě letěl na simulátoru nového 787, na let jsem se nijak nepřipravoval. Po mojí pravé ruce seděl kapitán Patrick Garrigan, vedoucí instruktor pro výcvik na tomto typu letounu. Patrick se před letem soustředěně věnoval své práci, zatímco já zkoumal ovládací panely a displaye. Vše, co jsme před letem udělali, bylo nastavení rychlosti a zvolení výšky, ve které začneme točit. Pak jsme již odbrzdili a nechali letadlo stoupat, následovalo go-around.

Na simulátoru jsem nabyl dojmu, že řídit opravdové letadlo 787 musí být snem. Simulátor byl plně pohyblivý se 6 osami a nabízel to nejlepší, co pohybové simulátory nabídnout mohou. Měl jsem celkově lepší dojem, než v případě hydraulických simulátorů.

Ovládání 787 je pro mě velmi lidské, chová se předvídatelně, je stabilní a intuitivní. A HUD mě absolutně dostalo! Brzy se budeme divit, jak jsme bez nich vůbec mohli létat.

Autor: David Learmount

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka