Profisim - první plně pohyblivý simulátor aut a letadel je v Brně

15.06.2011

Dnes Vám nabízíme pohled do zákulisí vzniku ojedinělého projektu, který spatřil světlo světa počátkem roku 2011 v Brně. Jedním z jednatelů společnosti Profisim s.r.o. je Igor Motíl, který nám poskytl krátký rozhovor.

 

Kdy a jak vznikl nápad provozovat plně pohyblivý simulátor?

Nápad jsem dostal v době někdy před 5 ti léty, kdy jsem trávil večery u počítače s Microsoft Flight Simulatorem, obdivoval grafiku addonů a scenériií, komunikoval na IVAO a říkal si - jediné, co mi teď chybí k navození pocitu "as real as it gets" je, aby se pode mnou ještě pohybovala židle. Vím o čem mluvím, jsem pilot ULL, ale tento typ létání je nejen finančně a časově náročný, ale také závislý na dalších okolnostech, jako je počasí. Létat v bouřce si asi v reálu netroufnete, v simulátoru si to vychutnáte. Se svým nápadem provozovat full motion simulátor jsem se svěřil kamarádovi, také pilotovi s licencí PPL, který po krátkém váhání souhlasil a počátkem tohoto roku vznikla naše společná firma Profisim s.r.o.

 

Podle čeho jste vybírali simulátor?

Po úvodních peripetiích se do užšího výběru dostaly 3 firmy vyrábějící FMS. Měli jsme podmínku, aby byl simulátor dobře mobilní a mohl tak být k dispozici na výstavách a firemních akcích. Nakonec zvítězila americká firma SimXperience. Hlavním kritériem byla zejména realita simulace a cena - máme totiž zájem simulátor pronajímat tak, aby byl cenově dostupný co největšímu okruhu zájemců. V tomto ohledu, jsme jistě dosáhli cíle, jelikož pokud jde o poměr realita simulace / cena pronájmu, pak si dovolím tvrdit, že náš simulátor nemá konkurenci. V podstatě však nemá konkurenci ani faktickou - minimálně ne na celé Moravě a Slovensku.

 

Jaké programy můžeme na vašem simulátoru vyzkoušet?

Stručně řečeno to nejlepší z nejlepšího. Když se objevila na trhu hra Dirt 3, tak do týdne jsme ji měli nainstalovanou v našem PC, včetně napsaného pluginu pro komunikaci hry se simulátorem. Podobně plánujeme postupovat i nadále - snažit se být vždy up to date. V současnosti tak nabízíme jízdu v F1, rally voze, okruhových vozech a také širokou nabídku letadel ve Flight Simulatoru X. Každý kdo FSX zná, ví, že nabídka letadel a také scenérií je téměř nekonečná - od dopravních, přes stíhačky, až po malá letadla typu Cessna. Samozřejmostí je propojení našich simulátorů do sítě s možností závodit nebo létat ve dvojici.

 

Co všechno tedy Profisim zájemcům dnes může nabídnout?

Nabízíme pronájem simulátorů jednotlivcům přímo v naší provozovně v Brně, kde je možnost kratších nebo delších jízd , tak i  prodej předplacených karet a dárkových kupónů. Dále pronájem firmám na firemní eventy, nebo také jednotlivcům na rodinné oslavy. Naše cenová politika je zaměřena v první řadě na zajištění široké dostupnosti simulátoru, proto se vždy budeme snažit být o krok napřed nejen pokud půjde o herní software, ale také i příznivé ceny.

Více informací nalezeneta na www.profisim.cz

 

  
Zdroj: Tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka