Xiamen Airlines se připojí ke SkyTeamu

08.06.2011

Čínský dopravce Xiamen Airlines (dceřiná společnost China Southern Airlines), o kterém jsme psali i zde na FlyMagu, vstoupí do SkyTeamu, aliance leteckých dopravců. S informací přišel magazín ATWonline a pochází prý z interního zdroje.

Matka společnosti, China Southern Airlines, někdy označována zkratkou jako CZ (neplést s Czech Republic :), se formálně připojila ke SkyTeamu již v listopadu 2007. Xiamen operuje flotilu 71 Boeingů a plánuje rozšíření na až 130 letadel do roku 2015. Z Číny létá do destinací jako Singapur, Kuala Lumpur nebo na místa v severovýchodní Asii.

První signály větších mezinárodních ambicí vyslala společnost již minulý měsíc, kdy objednala rovnou 6 kusů Dreamlinerů. Doručeny by měly být v průběhu let 2014 a 2015 a v plánu jsou linky z mateřského hubu a Fuzhou do Evropy a USA. Připojení se ke SkyTeamu bude znamenat další krok v posílení na mezinárodním trhu.

Mezi další letecké společnosti, které se brzy připojí ke SkyTeamu, patří China Eastern Airlines a její dceřiná společnost Shanghai Airlines, která byla původně členem Star Aliance. Formálně k tomu dojde 21. června. Dcera dopravce Air China, Shenzhen Airlines, naopak usiluje o připojení ke Star.

Ve světě nyní působí tři hlavní aliance leteckých dopravců, a to SkyTeam, do kterého patří mimojiné i ČSA, Star Alliance a One World. Pro cestující je výhodou stejný standard služeb na všech linkách aliančních partnerů a často i přenositelnost mílí z věrnostních programů, letecké společnosti zase šetří společným řešením některých věcí náklady (např. výcvik posádek, marketing, apod.). Aliance se liší zejména stupňem své integrace, nejlépe je na tom pravděpodobně Star Alliance.

Autor: Jakub Velička, Foto: AviationNews.eu

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka